Warning: imagecreatefromstring(): Empty string or invalid image in /home/bystrzyc/domains/bystrzyca.eu/public_html/gimnazjum/plugins/content/multithumb/multithumb.php on line 1542

Warning: imagecreatefromstring(): Empty string or invalid image in /home/bystrzyc/domains/bystrzyca.eu/public_html/gimnazjum/plugins/content/multithumb/multithumb.php on line 1542

WYMIANA POLSKO-NIEMIECKA - RELACJA UCZENNIC

Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image http://liceum.bystrzyca.eu/images/POLSKONIEM.png
There was a problem loading image http://liceum.bystrzyca.eu/images/POLSKONIEM.png

Tygodniowy pobyt w Bedburgu wspominamy bardzo dobrze. Był to niezapomniany czas wraz z niezapomnianymi ludźmi. Plan wymiany był bardzo ciekawy. Byliśmy w Aachen, w Kolonii gdzie weszliśmy na szczyt cudownej katedry oraz zwiedziliśmy muzeum EL-DE Haus. Wolny czas spędziliśmy miedzy innymi na kręglach oraz na minigolfie. Najbardziej spodobała mi sie wycieczka do Aachen, na której zwiedzaliśmy miasto z przewodnikiem. Poznaliśmy historie Karola Wielkiego oraz co najlepsze, mieliśmy możliwość zobaczyć tam m.in. piękny XIV-wieczny ratusz oraz spróbować wyśmienitych regionalnych pierników. Oprócz wycieczek zorganizowanych przez nauczycieli spotykaliśmy się również w każdej wolnej chwili. Graliśmy w różne gry integracyjne, a w ostatni wieczór nasi niemieccy przyjaciele zorganizowali wspólną kolację, podczas której wszyscy świetnie się bawili. Uważam, że był to jeden z najlepszych tygodni w moim życiu. Wymiana to naprawdę świetna sprawa, aby poznać inny kraj oraz zaczerpnąć chwile innego życia. Szkoda ze ten tydzień minął tak szybko. Gdybym miała możliwość zapisałabyś sie na jeszcze jeden tydzień wraz z tymi samymi ludźmi. Cała wymiana nie udałaby się, gdyby nie dofinansowanie ze środków Polsko - Niemieckiej Współpracy Młodzieży, pomoc finansowa Niemieckiego Towarzystwa Społeczno - Kulturalnego w Kłodzku, oraz pana Heriberta Wolfa i Stowarzyszenia Byłych Mieszkańców Bystrzycy Kłodzkiej. Za co serdecznie dziękujemy.

OBEJRZYJ ZDJĘCIA

POLSKONIEM.png

COCA COLA CUP RUNDA 2

29 kwietnia odbyła sie druga runda Coca Cola Cup chłopców. Zawody były rozgrywane na boisku orlik w Szczytnej. Reprezentacja chłopców z gimnazjum w Bystrzycy Kłodzkiej zajeła pierwsze miejsce tym samym uzyskując awans do kolejnej rundy rozgrywek. W zawodach brały udział trzy drużyny. Gimnzajum z Wojborza , Gimnazjum Szczytna oraz Gimnazjum nr 1 w Bystrzycy Kłodzkiej.

Wniki Rozgrywek:

Gim Bystrzyca Kł - Gim Wojbórz   3 - 2

Gim Wojbórz  - Gim Szczytna       2 - 2

Gim Bystrzyca Kł - Gim Szczytna  2 - 1

1 miejsce - Gim nr 1 Bystrzyca Kłodzka

2 miejsce - Gim Wojbórz

3 miejsce - Gim Szczytna

Gratulujemy!

Daniel Kruk , Piotr Wróbel

b8d67fdd1b1190dd4921d3b4a274b69e.jpg 13d26daa33a9398333e60a3c479e51f1.jpg

d94a18b8a40cf25dd19b5c3f88093d01.jpg

WYNIKI EGZAMINU SPRAWNOŚCIOWEGO 18.04.2016

KLASA SPORTOWA GIMNAZJUM

KLASYFIKACJA CHŁOPCÓW

 1. SMAGA MATEUSZ
 2. FURTEK PATRYK
 3. ISKRA PRZEMYSŁAW
 4. SZAJTER JAKUB
 5. URBAN KACPER
 6. OMAZDA ERYK
 7. CZERMAK KRZYSZTOF
 8. PLEWNIAK OSKAR
 9. GLANOWSKI KACPER
 10. STASIEŁOWICZ MARCEL
 11. KUBIAK PATRYK
 12. PAWLUK KACPER
 13. POMPA DAMIAN
 14. MATEJEK DAWID
 15. ŚWIESIULSKI KONRAD
 16. SZANIAWSKI OSKAR
 17. GRABNY MATEUSZ

KLASYFIKACJA DZIEWCZĄT                     

 1. TABIN WIKRORIA
 2. GAJOWSKA NICOLL
 3. BIELSKA NICOLL
 4. RADKIEWICZ MARCELINA
 5. MAĆKIEWICZ OLIWIA
 6. STOPNICKA MILENA
 7. WÓJCIK KAROLINA
 8. WDOWIAK DOMINIKA
 9. SZKWAREK ZUZANNA

ATOMOWE SPOTKANIE IMPELU

11 kwietnia 2016r. wrocławskie siatkarki Impelu pokonały zespół PGE Atom Trefl z Sopotu

                       

            Klasy sportowe, wchodzące w skład Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Bystrzycy Kłodzkiej, po raz kolejny miały okazję uczestniczenia w niezwykłym wydarzeniu, jakim był mecz ORLEN LIGI  w fazie PLAY OFF pomiędzy Impelem Wrocław  a Atomem Trefl z Sopotu.

            Spotkanie siatkarek było emocjonujące i trwało z niewielkimi przerwami trzy godziny. Każda z drużyn walczyła z ogromnym poświęceniem- punkt za punkt. Takiego horroru zawodniczki Impelu nie zafundowały swym kibicom już dawno! W pierwszym starciu lepsze okazały się sopocianki, które wygrały pierwszy set 20:25. Kolejny należał jednak do wrocławianek!  To zmienne szczęście dopisywało raz jednej, raz drugiej drużynie. Wyniki 20:25; 25:21; 16:25; 25:23, 16:14. Ostateczny wynik 3:2 dla Impelu kibice powitali owacjami na stojąco!

            Wyjazd zorganizowali nauczyciele klas sportowych - Piotr Wróbel i Daniel Kruk. To kolejny mecz, podczas którego młodzież mogła się sprawdzić jako kibice.

 

Magdalena Dereń

OBEJRZYJ ZDJĘCIA

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!