Warning: imagecreatefromstring(): Empty string or invalid image in /home/bystrzyc/domains/bystrzyca.eu/public_html/gimnazjum/plugins/content/multithumb/multithumb.php on line 1542

Warning: imagecreatefromstring(): Empty string or invalid image in /home/bystrzyc/domains/bystrzyca.eu/public_html/gimnazjum/plugins/content/multithumb/multithumb.php on line 1542

Warning: imagecreatefromstring(): Empty string or invalid image in /home/bystrzyc/domains/bystrzyca.eu/public_html/gimnazjum/plugins/content/multithumb/multithumb.php on line 1542

Warning: imagecreatefromstring(): Empty string or invalid image in /home/bystrzyc/domains/bystrzyca.eu/public_html/gimnazjum/plugins/content/multithumb/multithumb.php on line 1542

Warning: imagecreatefromstring(): Empty string or invalid image in /home/bystrzyc/domains/bystrzyca.eu/public_html/gimnazjum/plugins/content/multithumb/multithumb.php on line 1542

Warning: imagecreatefromstring(): Empty string or invalid image in /home/bystrzyc/domains/bystrzyca.eu/public_html/gimnazjum/plugins/content/multithumb/multithumb.php on line 1542

Warning: imagecreatefromstring(): Empty string or invalid image in /home/bystrzyc/domains/bystrzyca.eu/public_html/gimnazjum/plugins/content/multithumb/multithumb.php on line 1542

Warning: imagecreatefromstring(): Empty string or invalid image in /home/bystrzyc/domains/bystrzyca.eu/public_html/gimnazjum/plugins/content/multithumb/multithumb.php on line 1542

POKŁOSIE POLSKO-NIEMIECKIEJ WYMIANY

Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image http://liceum.bystrzyca.eu/liceum1/plugins/editors/jce/tiny_mce/plugins/emotions/img/smiley-smile.gif
There was a problem loading image http://liceum.bystrzyca.eu/liceum1/plugins/editors/jce/tiny_mce/plugins/emotions/img/smiley-smile.gif
There was a problem loading image http://liceum.bystrzyca.eu/liceum1/plugins/editors/jce/tiny_mce/plugins/emotions/img/smiley-smile.gif
There was a problem loading image http://liceum.bystrzyca.eu/liceum1/plugins/editors/jce/tiny_mce/plugins/emotions/img/smiley-smile.gif
There was a problem loading image http://liceum.bystrzyca.eu/liceum1/plugins/editors/jce/tiny_mce/plugins/emotions/img/smiley-smile.gif
There was a problem loading image http://liceum.bystrzyca.eu/liceum1/plugins/editors/jce/tiny_mce/plugins/emotions/img/smiley-smile.gif
There was a problem loading image http://liceum.bystrzyca.eu/liceum1/plugins/editors/jce/tiny_mce/plugins/emotions/img/smiley-smile.gif
There was a problem loading image http://liceum.bystrzyca.eu/liceum1/plugins/editors/jce/tiny_mce/plugins/emotions/img/smiley-smile.gif

e93b1385c8d739612a94ab3b30d63663.jpg

OBEJRZYJ ZDJĘCIA Z WYMIANY

We wtorek (24 kwietnia b. r.) na bystrzyckiej stacji PKP powitaliśmy niemieckich uczniów ze szkoły w Bedburgu. Byli bardzo zmęczeni długą, bo ponad dwudziestogodzinną  podróżą, jednak równie szczęśliwi, że w końcu dotarli na miejsce. Po pysznym, wspólnym obiedzie rozeszliśmy się lub rozjechaliśmy do domów. Początki były trudne? Smile Wszyscy byliśmy zestresowani, onieśmieleni i przestraszeni. Później jednak wszystko się zmieniło.

W środę rano braliśmy udział w zajęciach integracyjnych. Później zorganizowana była zabawa we wspólne odkrywanie Bystrzycy w polsko-niemieckich parach. Śmiechu było co nie miara, bo nawet rodowici bystrzyczanie czasem nie potrafili nam pomóc. Pod wieczór udaliśmy się do P.S.M. na niezwykły koncert chóru z Serbii.  Po powrocie ze szkoły zabraliśmy się do pałaszowania wyśmienitych polskich potraw, przygotowanych przez rodziców uczniów biorących udział w wymianie. Na stole można było znaleźć pierogi, uszka, bigos, białą kiełbasę i wiele innych pyszności... mniam, mniam!

Następnego dnia (tj. w czwartek) wybraliśmy się do stolicy Dolnego Śląska. Mogliśmy tu wraz z przewodnikiem zwiedzić Stare Miasto i Ostrów Tumski, zobaczyć Uniwersytet i Aulę Leopoldyńską oraz przejść ulicami Rynku. Nie zabrakło również czasu na małe zakupy Smile.

W piątek wspólnie z naszymi niemieckimi przyjaciółmi wybraliśmy się do szkoły. Byli zadowoleni, lecz nie zabrakło też chwil grozy, gdy podczas lekcji matematyki pani zaproponowała naszym partnerkom rozwiązanie zadania na tablicy. Około jedenastej wybraliśmy się do Kłodzka. Tam zwiedziliśmy podziemne labirynty i udaliśmy się na Twierdzę. Następnie bardzo głodni zawędrowaliśmy do siedziby Niemieckiego Towarzystwa Społecznego - Kulturalnego, gdzie zostaliśmy podjęci przepysznym obiadem i uraczeni krótką opowieścią o działalności Stowarzyszenia.

Sobota była niezwykle męczącym, ale zarazem jakże owocnym dniem. Odbyliśmy wędrówkę po Międzygórzu: zobaczyliśmy Wodospad Wilczki , Tamę oraz weszliśmy na Marię Śnieżną. Później dojechaliśmy autokarem do Wójtowic, gdzie zorganizowany był poczęstunek w Fundacji "Powrót do Przyszłości", a następnie spotkanie z byłymi mieszkańcami naszego regionu.

Niedziela? czas rozstania. Te parę dni minęło  bardzo szybko. Wszyscy byli bardzo zadowoleni, szczęśliwi i uśmiechnięci, choć można było też dostrzec łzy wzruszenia. Nawiązaliśmy nowe znajomości, a nawet przyjaźnie, podreperowaliśmy troszkę naszą  obcojęzyczną  komunikację , a co najważniejsze nabyliśmy nowych doświadczeń. Nasi nowi niemieccy przyjaciele to naprawdę wspaniali i mili ludzie. Już we wrześniu znów się z Nimi spotkamy Smile.

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w organizację tego przedsięwzięcia, jak również wszystkim sponsorom. Bez Was nie moglibyśmy przeżyć tylu wspaniałych chwil.

WIR BEDANKEN UNS HERZLICH FUER DIE FINANZIELLE UNTERSTUETZUNG UNSERES AUSTAUSCHES BEI:

DEUTSCH-POLNISCHES JUGENDWERK (POLSKO-NIEMIECKA WSPÓŁPRACA MŁODZIEŻY

HABELSCHWERDTER HEIMATGRUPPE

DZIĘKUJEMY! Smile

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd