Rok szkolny 2012/2013

  • XVI Dolnośląski Turniej Słowa Literatury Patriotycznej i Religijnej - kategoria recytatorska 2 miejsce - Joanna Budnik z 3d, wyróżnienie - Nikola Bednarkiewicz z 1a , opiekun E. Magierowska

  • Powiatowy Konkurs Kultury Języka Polskiego: 1 miejsce - Kinga Łukawska z 3dG, opiekun E. Magierowska

  • Powiatowy Konkurs Translatorski w Kłodzku: 3 miejsce - Natalia Majewska z 2aG, opiekun A.Bodnar

  • Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego dla uczniów Gimnazjum w Polanicy Zdroju: -3 miejsce Natalia Majewska z 2aG, opiekun A.Bodnar

  • Udział w etapie regionalnym Ligi Matematycznej uczniów: A Kurzajewska - 2d,

P. Wdowiak - 3b, R Korfanty - 3a, A Bońkowska - 3b ; opiekunowie T. Sobczuk i M. Karpowicz

  • ,,z-Dolny Ślązak Gimnazjalista”: udział w etapie powiatowym z bloku przyrodniczego - W. Gonciarz z 3bG i M. Jung z 3cG, z bloku matematyczno-fizycznego – M. Borszowski

z 3bG

  • Powiatowe Spotkania Tradycji Wielkanocnych Ziemi Kłodzkiej- 2 miejsce za plakat i I wyróżnienie – opiekun M. Kociumbas

  • Powiatowy Przegląd Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej w Polanicy Zdroju - III miejsce w kat. Gimnazjum Róża Korfanty z 3aG, opiekun M. Kociumbas

  • Konkurs fotograficzny org. przez OPS „ Moja okolica jest najpiękniejsza”- Natalia Sałdacz – II miejsce , opiekun M. Kociumbas

  • Gimnazjada Regionalna-Międzylesie, w części plastycznej drugie miejsce zajął reprezentant naszego gimnazjum.

  • XIII Międzygimnazjalny Mikołajowy Konkurs Matematyczny organizowany przez szkłę- w etapie międzygimnazjalnym w klasach pierwszych Justyna Jas 1b-pierwsze miejsce, Kamil Rogalski 1c- drugie miejsce, w klasach drugich Agnieszka Kurzajewska 2d- pierwsze miejsce, Adam Knapik 2d- drugie miejsce, w klasach trzecich Klaudia Wojtyła 3a- trzecie miejsce

  • udział w ogólnopolskim konkursie „Bezpieczna Szkoła – Bezpieczny Uczeń” zdobycie certyfikatu: BEZPIECZNEJ SZKOŁY oraz uzyskanie członkostwa OGOLNOPOLSKIEGO KLUBU BEZPIECZNEJ SZKOŁY, koordynator

M. Pilecka-Rybeczka

  • Regionalny Konkurs Chemiczny „ Młody chemik eksperymentuje” udział 5 uczniów

  • Gminny konkurs „U nas najpiękniej „ w ramach projektu „Zachowaj trzeźwy umysł”– II miejsce zdobyli uczniowie: Marek Magierowski II a i Natalia Sałdacz Ia oraz III miejsce zdobyła uczennica : Nikola Bednarkiewicz z I a.

  • Konkurs recytatorski „Pegazik” Nikola Bednarkiewicz z 1a G – II m. w eliminacjach gminnych MGOK i udział w eliminacjach powiatowych

  • Międzygimnazjalny konkurs "DeutschProfi" – I miejsce - Klaudia Wojtyła z 3aG, org- M.Gacek, L.Brzeizcka, M.Czermak

 

W RAMACH WSPIERANIA UZDOLNIEŃ, ROZWIJANIA ZAINTERESOWAŃ UCZNIOWIE BRALI UDZIAŁ W NASTĘPUJĄCYCH KONKURSACH:

 

  • Szkolny konkurs językowo-geograficzny o krajach niemieckojęzycznych - M. Gacek, M. Żochowska

  • Szkolny konkurs językowo-geograficznego o Wielkiej Brytanii- M. Feszczuk, A. Drobnicka, M. Żochowska

  • Szkolny konkurs "Indie-perła w koronie"- D. Warzocha, A. Bodnar

  • Szkolny „Konkurs wiedzy o prawach człowieka”- J. Biniek

  • Szkolny konkurs na szopkę betlejemską org. M. Kociumbas

  • Szkolny przegląd kolęd i pastorałek org

  • Szkolny konkurs "Najlepszy germanista gimnazjum"

  • Szkolny konkurs wiedzy o Konstytucji 3 Maja

  • Szkolny konkurs wiedzy historycznej z okazji Święta Odzyskania Niepodległości

  • Konkurs Literacki o Patronie Szkoły

  • Konkurs Wiedzy o Patronie Szkoły

  • Konkurs Plastyczny o Patronie Szkoły

  • VI Gimnazjalny Konkurs Piosenki Międzynarodowej

  • Szkolny Konkurs Chemiczny „ Chemia w żywności” w postaci meczu dla klas III

  • Szkolny Konkurs Chemiczny „ Młody chemik eksperymentuje”

  • Szkolny Konkurs z WOS-u

  • Szkolny Konkurs Geograficzny

  •  

OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE MŁODZIEŻY GIMNAZJUM W ROKU SZKOLNYM 2012/2013:

  • Mistrzostwa Gminy w piłkę nożną – Orlik – I miejsce dziewczęta i chłopcy

  • Dolnośląskie Igrzyska LZS w biegach przełajowych: - I miejsce – Mateusz Grzyb , VII miejsce – Błasz Borys

  • Mistrzostwa Powiatu Kłodzkiego w sztafetowych biegach przełajowych – VI miejsce- dziewczęta i IV miejsce - chłopcy

  • Turniej międzyszkolny w piłkę koszykową – I miejsce dziewcząt

  • Mistrzostwa Powiatu Kłodzkiego w piłkę koszykową – dziewczęta IV miejsce

  • Mikołajkowy Turniej w piłkę siatkową – II miejsce dziewczęta

  • Mistrzostwa Powiatu Kłodzkiego w piłkę ręczną dziewcząt- IV miejsce, I miejsce – chłopcy

  • Półfinał strefy wałbrzyskiej w piłke ręczną chłopców- I miesjce

  • Finał strefy wałbrzyskiej w piłke ręczną chłopców – I miejsce

  • Finał Dolnośląski w piłkę ręczna chłopców- III miejsce

  • Mistrzostwa Powiatu Kłodzkiego w tenisie stołowym – udział

  • Puchar Coca-Cola Cup w piłkę nożną – chłopcy – III miejsce

  • Mistrzostwa Rejonu w piłkę nożną chłopców- II miejsce

  • Mistrzostwa Gminy w biegach przełajowych – udział

  • Lekkoatletyczne Mistrzostwa Powiatu Kłodzkiego , Wyniki:

chłopcy zespołowo zajęli III miejsce

  • I miejsce – w biegu na 300 m – Beżyk Mikołaj, II m.-Woźniak Maciej

  • II miejsce- w biegu na 100 m – Kaliniak Bartek, VI m.-Chreściak Michał

  • VI miejsce- w skoku w dal- Szczebelski Partyk

  • II miejsce w biegu na 1000 m – Mirzyński Marcin

  • sztafeta chłopców 4x100m- II miejsce

  • udział- w biegu na 2000 m – Błasz Borys, Grzyb Mateusz

dziewczęta zajęły zespołowo- IV miejsce. Wyniki:

  • III miejsce – w biegu na 100 m- Mądrzańska Aleksandra, VI m. - Gąsior Marta

  • II miejsce – w skoku w dal- Dominika Surma

  • V miejsce – w pchnięciu kulą- Bońkowska Angelika

  • I miejsce – w biegu na 300 m- Świerczek Patrycja

  • sztafeta 4x100 m -III miejsce

  • udział- w pchnięciu kulą – Monika .Gościańska, w skoku w dal- Kusy Oliwia, w biegu na 300 m – Marcinów Marcelina

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd