ZASZCZYTNA NAGRODA DLA NASZEJ SZKOŁY

Miło nam jest poinformować wszystkich, że nasz projekt wymiany polsko - niemieckiej, realizowany w naszej szkole od kilku lat przez p. Luizę Brzezicką i p. Heinza - Petera Keutena we współpracy ze szkołą partnerską Silverberg Gymnasium w Niemczech został wyróżniony prestiżową nagrodą im. Królowej Rychezy. Nagroda ta przyznawana jest co trzy lata przez rząd Nadrenii Północnej Westfalii za szczególne zasługi na polu porozumienia polsko - niemieckiego. W 2009 roku jej pierwszym laureatem został prof. Władysław Bartoszewski. Patronka nagrody królowa Rycheza, pierwsza koronowana królowa Polski, której szczątki spoczywają w katedrze w Kolonii, symbolizuje historyczne więzi między Polską i krajem związkowym Nadrenią Północną Westfalią. Nagrodą premier landu honoruje wyjątkowe zasługi dla rozwoju polsko - niemieckich stosunków. Jednym z laureatów była również Polsko - Niemiecka Współpraca Młodzieży, dzięki której uczniowie naszej szkoły mogą brać udział w wymianie międzynarodowej. Bez jej finansowego i merytorycznego wsparcia projekt ten nie mógłby zostać zrealizowany.

581fe24cf1eed6223733ebf7834c2478.png