ODSŁONIĘCIE POMNIKA KS. HIRSCHFELDERA

19 września br. Mieliśmy okazję uczestniczyć w uroczystościach odsłonięcia pomnika ku czci bł. ks. Gerharda Hirschfeldera, który szczególną uwagę poświęcał wychowaniu młodzieży
w wartościach chrześcijańskich. Zmarł w obozie koncentracyjnym w Dachau.
Wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele MEN, władz samorządowych oraz delegacja z Niemiec. Po mszy św. Wszyscy udali się na teren szkoły, gdzie miało miejsce odsłonięcie pomnika
i poświęcenie go. List Minister Edukacji Narodowej, Anny Zalewskiej odczytała wicedyrektor Departamentu Wychowania i Kształcenia Zintegrowanego w MEN, Joanna Wilewska.
W auli nauczyciele ZSO przygotowali dla gości i uczniów program artystyczny, ogłoszono także wyniki szkolnego konkursu plastycznego i wiedzy o błogosławoinym księdzu Hirschfelderze. Nagrody ufundowała Fundacja Hirschfeldera. Odczytano w trzech językach bullę beatyfikacyjną. Wystąpili także goście z Niemiec, którzy w dialekcie kłodzkim zaprezentowali utwory folklorystyczne.

Zaproszeni goście mogli w perfekcyjnie przygotowanej kawiarence napić się kawy i zjeść ciasto upieczone przez rodziców uczniów klas pierwszych LO.

Sylwia Brańka

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA ZDJĘĆ

Our website is protected by DMC Firewall!