SUKCESY UCZNIÓW GIMNAZJUM W ROKU SZKOLNYM 2016/2017

 

Konkurs

Uczeń

Opiekun

Ortografii- konkurs szkolny

Mistrzyni Ortografii- Aneta Klimczak;

Wicemistrzynie Ortografii- Julia Matera- kl. IIIC

-Aleksandra Knapik- kl. IID

Karolina Dereń- kl. II c G, Udział uczniów w Szkolnym Konkursie Ortograficznym – Julia Pusz, Grzegorz Głąba

M. Dereń

A. Synowiec

konkurs międzyszkolny

XVI edycja konkursu literackiego i artystycznego „ Okolica w literę ujęta” organizowanego przez Bibliotekę Publiczną w Bystrzycy Kł.

I miejsce w kategorii opowiadanie Sandra Krzysztofik; II miejsce w kategorii opowiadanie Julia Franaszczyk, wyróżnienie w kat. fotografia Julia Franaszczyk, Mateusz Urbańczyk

M. Dereń

 

Dolnośląski Konkurs Żywego Słowa „ Śladami Papuszy” - Poma Randia ( II miejsce)

 

Poma Randia ( II miejsce)

A. Szkwarek – Bernacka

E. Samborska

IX Ogólnopolski Konkurs Multimedialny o Janie Pawle II w Świdnicy

 

Julia Mikołajczyk finalistka

 

Międzyszkolny  Przegląd Piosenki Polskiej

III miejsce – Julia Rycyk , wyróżnienie , udział Katarzyny Rychlickiej

 

M. Kociumbas

konkurs „Moja romska tożsamość". Uroczyste wręczenie nagród przez Pana Wojewodę Dolnośląskiego Pawła Hreniaka  

 

Randia Poma została laureatką konkursu

A. Szkwarek – Bernacka

E. Samborska

Stypendium muzyczne, udział w ogólnopolskich warsztatach muzycznych

Randia Poma, Weronika Mirga, Gracjan Mirga

A. Szkwarek – Bernacka

E. Samborska

Konkurs Zdolny Ślązak

IId K.Pojasek – udział w etapie powiatowym

Grzegorz Głąba udział w etapie powiatowym, cz.humanistyczna,

cz. językowa

J.Biniek, M. Węckowicz

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny Ogólnopolski ”Stok nie jest dla bałwanów”

 

udział Klaudia Dutka

M. Kociumbas

Konkurs plastyczny „Kartka Wielkanocna” Emilia Romanowska i Julia Mikołajczyk otrzymała dyplom od Burmistrza Bystrzycy Kłodzkiej

 

Emilia Romanowska i Julia Mikołajczyk otrzymała dyplom od Burmistrza Bystrzycy Kłodzkiej

M. Kociumbas

Konkurs matematyczny Kangur

 

Brunon Złotowski

J. Ćwik - Jacuk

Powiatowy Konkursu Języka Angielskiego

Grzegorz Głąba-finalista

A. Bodnar

Gimnazjada Gmin Masywu Śnieżnika – Międzylesie III miejsce ( przygotowanie zespołu ) – Magdalena Hyjek, Aneta Klimczak, Lucyna Zasępa.

 

III miejsce zespołu – Magdalena Hyjek, Aneta Klimczak, Lucyna Zasępa

J.Biniek

Konkurs Dziennikarski „Współczesny Dolny Śląsk”

 

D. Alinkiewicz – udział w konkursie

E. Magierowska

Konkurs Kultury Języka Polskiego

 

Emilia Romanowska i Karolina Dereń ( zakwalifikowała się do finału w Kłodzku).

M. Dereń

Konkurs kulinarn-”Projekt Winiary” -zdrowe gotowanie

Udział w konkursie zespołu

M. Kociumbas

Konkurs plastyczny

„Pory roku w malarskim oku”

 

Udział w konkursie

M. Kociumbas

Konkursy Plastyczne organizowany przez Klub Anima we Wrocławiu

„Stwory i Potwory”

„Legendy Polskie

 

Udział w konkursie

M. Śliwowska

Szkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek

I miejsce klasa I a

J. Ćwik – Jacuk, W. Jacuk

M. Kociumbas

Szkolny Konkurs plastyczny wielkanocny

Krowiak Alicja, Zeliszek Małgorzata

M. Kociumbas

Szkolny Maraton Matematyczny

Marcin Grzyb (II miejsce).

Udział

Dereń Karolina, Julia Mikołajczyk, Jakub Jurkiewicz, Emilia Romanowska

 

 

Konkurs z języka angielskiego „ Miasta USA”

 

Emilia Romanowska

 

Konkurs plastyczny „Prawa Człowieka”

 

Emilia Romanowska

 

Szkolny Konkurs z Języka Niemieckiego

udział Aneta Klimczak, Natalia Baron, Piotr Stopyra -I miejsce- A.Klimczak, II miejsce – P.Stopyra

 

Szkolnym Konkursie Językowo – geograficzny

Wiktoria Otręba IIm

 

Konkurs wiedzy o krajach niemieckojęzycznych

 

I miejsce zajęła uczennica klasy III b Julia Pusz, II  - Wiktoria Otremba z kl. I a , III-Maja Tomala z kl. Ib.

 

Konkurs Geograficzno-językowy; j.angielski

 

J.Biniek przy współpracy: A. Bodnar,M.Feszczak

Konkurs z geografii fizycznej świata

 

 

J.Biniek

Konkurs o AIDS

 

 

A.Abelec

Konkurs klas III gimnazjum ( mecz chemiczny ) „ Chemia w szklance i na talerzu”

 

 

-K.Gąsiorowska

 

Konkurs o zdrowiu M.Włosowicz

 

 

M.Włosowicz

Konkurs przyrodniczy biologiczno-ekologiczny

 

M.Włosowicz

Konkurs na plakat o solach w życiu człowieka kl II gimnazjum

 

1 MIEJSCE -J. Chruściak kl. 2a

M.Węckowicz

SUKCESY SPORTOWE UCZNIÓW GIMNAZJUM 2016/2017

1 miejsce w klasyfikacji generalnej szkół gimnazjalnych.

( w rywalizacji brały udział 24 szkoły gimnazjalne)

Imprezy sportowe z uczestnictwem młodzieży gimnazjalnej.

 

Zawody:

 

1) 28.09.2016r.- Mistrzostwa Powiatu Kłodzkiego Szkół Gimnazjalnych w sztafetowych biegach przełajowych.

W kategorii dziewcząt sztafeta zajęła II miejsce

W kategorii chłopców sztafeta zajęła III miejsce

 

I.2) 01.10.2016 r. - V ZAWODY NORDIC WALKING i TERENOWY BIEG GÓRSKI (udział) Nadleśnictwo Bystrzyca Kłodzka.

3) 06.10.2016r - Mistrzostwa Rejonu w piłce nożnej chłopców zespół zajął I miejsce

4) 12. 10. 2016r. Mistrzostwa Powiatu w piłce nożnej chłopców zespół zajął I miejsce

5) 19.10.2016r.- Półfinał Strefy Wałbrzyskiej w piłce nożnej chłopców zespół zajął III miejsce

6) 04.11.2016r. - Mistrzostwa Gminy w piłce koszykowej chłopcy II miejsce dziewczęta I miejsce

7) 09.11.2015r - Mistrzostwa Powiatu Kłodzkiego Szkół Gimnazjalnych w piłce koszykowej dziewcząt.

zespół zajął III miejsce

8) 09.12.2016r. – Mistrzostwa Gminy w piłce siatkowej chłopców.

Zespół zajął II miejsce

9). 13.12.2016r. – Mistrzostwa Gminy w piłce siatkowej dziewcząt

 zespół zajął I miejsce

10). 19.12.2016r. - Mistrzostwa Rejonu w piłce siatkowej dziewcząt

zespół zajął I miejsce

11). 04.01.2017r. - Mistrzostwa Powiatu Kłodzkiego Szkół Gimnazjalnych w piłce siatkowej dziewcząt

zespół zajął III miejsce

12). 16.10.2016r. – Wyjazd na mecz siatkówki ORLEN LIGII KOBIET pomiędzy drużynami IMPEL WROCŁAW – KSZO OSTROWIEC

13). 15.11.2016r. – Sparing siatkówka Gim Bystrzyca – Gim Międzylesie

14). 14.11.2016r. – Wyjazd na mecz Reprezentacji Polski w piłce nożnej POLSKA – SŁOWENIA

15). 27.01.2017r.- Mistrzostwa Powiatu Kłodzkiego Szkół Gimnazjalnych w narciarstwie alpejskim.

Drużynowo

Chłopcy – II miejsce

Indywidualnie

Michał Nasiadko – II miejsce

Ignacy Dębski - VIII miejsce

16). 06.02.2017r. – Mistrzostwa Dolnego Śląska w narciarstwie alpejskim szkół

gimnazjalnych – chłopcy

Drużynowo

Chłopcy – VII miejsce

Indywidualnie

Michał Nasiadko – X miejsce

Ignacy Dębski – XXVIII miejsce

 

17). 09.02.2017r. – Mistrzostwa Powiatu Kłodzkiego Szkół Gimnazjalnych w

piłce ręcznej dziewcząt. 1 miejsce

18). 10.02.2017r. – Mistrzostwa Powiatu Kłodzkiego Szkół Gimnazjalnych w

piłce ręcznej chłopców. ( Organizacja zawodów) 2 miejsce

19). 15.03.2017 r. – Półfinał Strefy Wałbrzyskiej w piłce ręcznej dziewcząt.

2 miejsce

20). 21.03.2017 r. – Wyjazd na mecz Orlen Ligii w siatkówce kobiet do

Wrocławia. Impel Wrocław – Chemik Police.

21). 28.03.2017 r. – Wyjazd na mecz sparingowy w siatkówce dziewcząt do

Międzylesia. Klasa 1 c i 3b

22). 10.04.2017 r. – Mecz sparingowy z Gimnazjum w Wilkanowie w siatkówce

dziewcząt . klasa 2 b

23). 11.05.2017 r. – Indywidulane Mistrzostwa w Lekkoatletyce Szkół

Gimnazjualnych.

100m – Julia Pusz – 3 miejsce

P. Czerwiński – 3 miejsce

Skok w dal – P.Stańczyk – 1 miejsce

M. Radkiewicz – 2 miejsce

300 m – W. Bajek – 2 miejsce

W. Daszkiewicz – 3 miejsce

F. Kozłowski – 1 miejsce

24). 16.05.2017 r. Mistrzostwa Dolnego Śląska w Lekkoatletyce - Świdnica.

25). 18.05.2017 r. – Mistrzostwa powiatu w piłce nożnej dziewcząt

4 - miejsce

26). 30.05.2017 r. – II Międzynarodowy turniej w piłce nożnej o Puchar

Dyrektora ZS w Wilkanowie.

Klasa 2 – II miejsce

Klasa 1 – III miejsce

27). 02.06.2017 r. - 09.06.2017 – Obóz sportowy Rewal.

28). 13.06.2017 r. – Mistrzostwa Powiatu w siatkówce plażowej.

5 miejsce – dziewcząt

6 miejsce - chłopców

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!