SZACHOWNICA POKOLEŃ

W dniu 14.11.2017r. odbyły się w naszej szkole warsztaty szachowe w ramach projektu „Szachownica pokoleń” , finansowanego ze środków Programu Fundacji Inicjatyw Obywatelskich.

Przygotowujemy się do otwartego turnieju szachowego, który odbędzie się 24 listopada 2017 roku. Zapraszamy!

4a28609b1f03f2a56fd9867ee780e4e3.jpg 0779c232e6c5cd287fbb648754a73540.jpg

83bd511e6d8cfbb14fb54adb8ffe9680.jpg 32a02015c8803e9a0c7d3e842431fab3.jpg

45038a5a7fdbcd989e84848134fe26c3.jpg f1c6020ec6e4dafbacef24c03a7fb2ef.jpg

..

Uwaga !!!!!
6 z geografii za udział w "Odkrywaniu okolicy" + notatka i podpis prowadzącego.
Najbliższa wycieczka będzie w najbliższą sobotę. Prowadzi Pan Jan Zasępa
Tu jest zapowiedź:
M. Żochowska

Nauka bez granic

5- 6 października br. Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bystrzycy Kłodzkiej miał zaszczyt organizować – IX edycję regionalną Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. Koordynatorem tego święta nauki była nauczycielka geografii, dr Małgorzata Żochowska.
W tym roku program był bogaty, obejmował 57 wykładów prowadzonych przez ludzi specjalizujących się w danej dziedzinie wiedzy. DFN rozpoczęła uroczysta inauguracja w auli szkolnej. Mieliśmy przyjemność gościć przedstawicieli władz lokalnych, Rady Miasta, dyrektorów instytucji współorganizujących Festiwal: Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych, Szkoły Muzycznej, Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy, Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury, przedstawicieli rady programowej oraz nauczycieli emerytów. Środowiskowego koordynatora XX  DFN, prof. dr hab. Tadeusz Dobosz podziękował samorządowi oraz lokalnym instytucjom za finansowe wsparcie Festiwalu.
Ważnym punktem imprezy był udział licealistów w debacie oksfordzkiej na Politechnice Wrocławskiej. Nasi uczniowie debatowali o sztuce tolerancji z  maturzystami z Liceum Ogólnokształcącego nr XII we Wrocławiu. Duchowo wspierali ich siedzący na widowni nauczyciele oraz uczniowie z klasy I B i III A.
W czwartkowy wieczór w MGOK-u odbyło się spotkanie z podróżnikiem, odkrywcą źródeł Amazonki, Jackiem Pałkiewiczem. Święto nauki zakończył koncert absolwentów Społecznego Ogniska Muzycznego w Bystrzycy Kłodzkiej oraz Nauczycielskiego Międzynarodowego Chóru „Chór z Gór” pod dyr. Elżbiety Kubicz.
DFN to dobra zabawa, ale przede wszystkim nauka. Każdy z nas lubi taką formę przekazywania wiedzy, a tematy wykładów często były dla nas czymś nowym.

Wiktoria Sarka, I Liceum Ogólnokształcące w Bystrzycy Kłodzkiej

Dzień Edukacji Narodowej

13. października w auli SP 1 odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
Uczniowie klas 5 i 7 przygotowali z tej okazji program artystyczny pod okiem p. Violetty Dudarz i Kamilli Kuczer.

OBEJRZYJ ZDJĘCIA

WSZYSTKIE NASZE TALENTY

a8721c21109f824e118e909410423218.jpg

To jeden z projektów realizowanych przez naszą szkołę w tym roku szkolnym .W ramach projektu uczniowie będą mogli rozwijać swoje wielorakie uzdolnienia i zainteresowania; humanistyczne, matematyczno-informatyczne, przedmiotowe, językowe, artystyczne, sportowe, organizacyjne. Już przeprowadzono diagnozę uczniów zgodnie ze Szkolnym Programem Wspierania Uzdolnień. A teraz uczniowie będą mogli uczestniczyć w zajęciach:

Mikro i Makrokosmos – cykl zajęć przyrodniczych

Warsztat konstruktora – projektowanie, programowanie

Ćwicz jak… - zajęcia sportowe – rewalidacyjne, korekcyjne, zawody

i turnieje

Artystyczna dusza – warsztat muzyczne, teatralne, rękodzieła

Jesteśmy razem – warsztaty integracyjne.

Serdecznie Was wszystkich zapraszamy do aktywnego udziału w zajęciach!

Wszystkie działania w tym projekcie realizowane będą ze środków Fundacji PZU.