SWIĘTO SZKOŁY - WAŻNE OGŁOSZENIE

76fdbc79cf972c4d2fda76d7125621d6.jpg 85993e732adafaccdfc60b874d5cb81f.pngUwaga!

23 maja br. odbędzie się w naszej szkole coroczne Święto Szkoły. Zgodnie z tradycją przewiduje się również żakinadę w klimacie różnych państw świata. W wyniku przeprowadzonego już losowania poszczególnym klasom przyporządkowano:

INDIE - I a gimn.

ARABIA SAUDYJSKA- II b gimn.

GRECJA - I c gimn.

ANGLIA – I d gimn.

CHINY – II a gimn.

EGIPT- I b gimn.

GRENLANDIA – II c gimn.

STANY ZJEDNOCZONE- II d gimn.

JAPONIA- III a gimn.

BRAZYLIA - III b gimn.(ostatni los)

HISZPANIA – III c gimn.

SZKOCJA – III d gimn.

ROSJA - I A LO

PERU- I B LO

REPUBLIKA KONGA – II A LO

FRANCJA- II B LO

 

Każda klasa przygotowuje przedstawienie na scenie podczas uroczystości. Mile widziany jest występ całej klasy!

inf. Joanna Ćwik-Jacuk

GALA PROJEKTÓW EDUKACYJNYCH

Dnia 23 marca 2015 r. po 3 godzinie lekcyjnej rozpoczęła się "GALA PROJEKTÓW 2015", która odbyła się w naszej szkolnej auli. Prezentowano tam 12 najlepszych projektów klas trzecich gimnazjum. Wszystko oglądały klasy drugie, a uczniowie klas pierwszych i trzecich, udali się na halę widowiskowo-sportową w Bystrzycy Kłodzkiej, gdzie oglądali międzyszkolne zawody chłopców w piłkę nożną. Każdy projekt uczniowie tworzyli w grupach kilkuosobowych pod opieką nauczycieli takich jak: L.Brzezicka, J.Zygmanowski, A.Konefał, J.Stankiewicz, A.Synowiec, P.Wróbel, B.Kobryń, M.Kociumbas oraz W.Jacuk. Projekty były na różnorodne tematy, zaczynając od różnych kultur oraz subkultur przez prezentacje i filmy o naszej szkole, a nawet film po angielsku "Król Artur", gdzie uczniowie samodzielnie tworzyli scenariusz. Były także projekt dotyczący kosmosu, a nawet historii jeansów. Była grupa, która odważyła się zorganizować konkursu Polskiej Piosenki Miłosnej. Wszyscy byli pod wielkim wrażeniem tych projektów. Uczniowie klas drugich nie mogą się już doczekać, aż sami stworzą własne projekty za rok.
 
Paulina Piesiak uczennica klasy II d

"ZEMSTA" w projekcie edukacyjnym

20 marca uczniowie z klasy 3a naszego Gimnazjum w ramach realizacji wybranego projektu edukacyjnego pokazali w klasie 1a sceny z dramatów. Były to : scena balkonowa z tragedii W.Szekspira "Romeo i Julia" oraz rozmowa Papkina z Rejentem Milczkiem z komedii A.Fredry "Zemsta". Naprawdę wykazali się świetną organizacją i talentem aktorskim. Opiekun projektu, Ewa Magierowska 3eabb087f2ee9a260277b2e6d8d956b9.jpg d9544d3e98983fa0422b873442e3cd86.jpg 2cda1a6544e37929ef06d5bc565b7e56.jpg c298ebcf7316c7ef6a89bb109e295ec1.jpg

POWIATOWE ZAWODY W PIŁCE RĘCZNEJ CHŁOPCÓW ( GIMNAZJUM)

Dnia 06.03.2015 w hali sportowej w Bystrzycy Kłodzkiej odbyły się Powiatowe Zawody w Piłce Ręcznej Chłopców. W zawodach brały udział cztery drużyny z następujących szkół: Gimnazjum nr 1 im. Kard. Stefana Wyszyńskiego z Bystrzycy Kłodzkiej, Gimnazjum Publiczne im. W.S. Reymonta z Kłodzka, Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 1 im. A.Mickiewicza z Kłodzka oraz ZS Gimnazjum ze Ścinawki Średniej.

     Nasze Gimnazjum reprezentowali: Jakub Calów, Michał Warchał, Wiktor Kania, Maciej Olczak, Artur Wałuszko, Michał Ciamaga, Patryk Masłowski, Kamil Miśkiewicz, Dominik Front, Tomasz Kowal oraz Przemysław Żmudziński pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego- Piotra Wróbla i Jarosława Kaszyńskiego.

     Pierwszy mecz pomiędzy Gimnazjum Publicznym a Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi  (szkoły kłodzkie) zakończył się wynikiem 21:13. Mecz pomiędzy Gimnazjum z Bystrzycy Kłodzkiej a Gimnazjum ze Ścinawki Średniej zakończył się wynikiem 23:14.

 III miejsce zdobyło Gimnazjum Dwujęzyczne z Kłodzka, wygrywając ze Ścinawką 9:20. O pierwsze miejsce zmagało się Gimnazjum z Bystrzycy Kłodzkiej z Gimnazjum Publicznym w Kłodzku. Po bardzo dobrej grze ze strony obu drużyn, niestety,  chłopcy z Bystrzycy przegrali mecz z Kłodzkiem wynikiem 12:20. 

Wyniki końcowe:

I miejsce Gimnazjum Publiczne im. W.S. Reymonta  w Kłodzku

II miejsce Gimnazjum nr 1 im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Bystrzycy Kłodzkiej

III miejsce Gimnazjum Dwujęzyczne nr 1 im. A.Mickiewicza  w Kłodzku.

1de074342fb9514edd858e71edc710f4.JPGca328be915ea24eada81c45df56a6281.JPG

4216506766d9de14414aacf514dc9af7.JPG

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i dziękujemy za dobrą zabawę.

 

                                                                                                            Kamila Chmielowicz, Maja Maksylewicz

II MIEJSCE W MISTRZOSTWACH POWIATU KŁODZKIEGO W PIŁKĘ RĘCZNĄ DZIEWCZĄT SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH

W dniu 5 marca 2015 r. w Gimnazjum w Ścinawce odbyły się zawody powiatowe w piłce ręcznej dziewcząt.

W turnieju wzięły udział cztery drużyny : Gimnazjum ze Ścinawki , Gimnazjum z Kłodzka, Gimnazjum z Wojborza oraz Gimnazjum Nr 1 z Bystrzycy Kłodzkiej.

Nasze dziewczyny pokazały się z bardzo dobrej strony, rozgrywając zawody na wysokim poziomie. Emocji było naprawdę wiele. Należą im się gratulacje za walkę i zaangażowanie w turnieju.

75cb654d7fbdb5d87df11a5b91481e93.jpg

SZKOŁĘ REPREZENTOWAŁY:

Świerczek Patrycja,Marcinów Marcelina, Iskra Natalia, Szumigalska Marysia, Bielak Kaja,Szłapa Kamila, Petrus Joanna, Kulawik Kornelia, Dudka Kornelia, Służały Wiktoria, Kołodziejska Martyna

GRATULACJE!!!

 

WALENTYNKOWY KONKURS RECYTATORSKI

17 lutego 2015 r. w naszej szkole, jak co roku, odbyła się kolejna edycja Walentynkowego Konkursu Recytatorskiego. W konkursie udział wzięli recytatorzy z gimnazjum oraz jeden przedstawiciel liceum. Wiersze o tematyce miłosnej zostały zaprezentowane w sposób ciekawy i oryginalny.

Oto wyniki:

I m. – Weronika Zajączkowska klasa III c G

wiersz: „Kocham Cię! Tęsknię!” K. Przerwa-Tetmajer

II m.- Natalia Sałdacz klasa III a G

wiersz: „Miłość” K. Iłłakowiczówna

III m.- Nikola Bednarkiewicz klasa III d G

wiersz: „Pocałuj mnie”

III m.- Wojciech Kawulka klasa III a LO

wiersz: fragmenty: Czadoman „ Ruda tańczy jak szalona”, Kasia Sobczyk „Nie bądź taki szybki Bill” oraz Jan Kiepura „ Brunetki, blondynki…”

Gratulujemy!!!
 

W tym samym dniu odbył się także szkolny etap Konkursu Recytatorskiego „Pegazik”. Komisja konkursowa ustaliła, że naszą szkołę w eliminacjach miejsko- gminnych będą reprezentować następujący uczniowie: Weronika Zajączkowska kl. III c G, Karol Kunicki kl. II a G oraz Nikola Bednarkiewicz klasa III d G.

 

W dniu 19 lutego 2015 r. odbył się miejsko- gminny etap konkursu „Pegazik”. Nasi uczniowie zajęli bardzo wysokie lokaty:

I m. – Karol Kunicki klasa II a G

II m. – Nikola Bednarkiewicz III d G

IIIm. – Weronika Zajączkowska III c G

Gratlujemy!!!

DMC Firewall is a Joomla Security extension!