.

W związku ze zmianą dostawcy usług sieciowych przez pewien czas niedostępna będzie chmura edukacyjna. Prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość.

OGŁOSZENIE

DODATKOWY TERMIN EGZAMINU SPRAWNOŚCIOWEGO DO KLASY SPORTOWEJ

 23.05.2016 (PONIEDZIAŁEK)

GODZ 16:00

SALA GIMNASTYCZNA

GIMNAZJUM NR 1 W BYSTRZYCY KŁODZKIEJ

ZASZCZYTNA NAGRODA DLA NASZEJ SZKOŁY

Miło nam jest poinformować wszystkich, że nasz projekt wymiany polsko - niemieckiej, realizowany w naszej szkole od kilku lat przez p. Luizę Brzezicką i p. Heinza - Petera Keutena we współpracy ze szkołą partnerską Silverberg Gymnasium w Niemczech został wyróżniony prestiżową nagrodą im. Królowej Rychezy. Nagroda ta przyznawana jest co trzy lata przez rząd Nadrenii Północnej Westfalii za szczególne zasługi na polu porozumienia polsko - niemieckiego. W 2009 roku jej pierwszym laureatem został prof. Władysław Bartoszewski. Patronka nagrody królowa Rycheza, pierwsza koronowana królowa Polski, której szczątki spoczywają w katedrze w Kolonii, symbolizuje historyczne więzi między Polską i krajem związkowym Nadrenią Północną Westfalią. Nagrodą premier landu honoruje wyjątkowe zasługi dla rozwoju polsko - niemieckich stosunków. Jednym z laureatów była również Polsko - Niemiecka Współpraca Młodzieży, dzięki której uczniowie naszej szkoły mogą brać udział w wymianie międzynarodowej. Bez jej finansowego i merytorycznego wsparcia projekt ten nie mógłby zostać zrealizowany.

499eda0d2c8211a8c9df3e4b1d26bd19.png

WYMIANA POLSKO-NIEMIECKA - RELACJA UCZENNIC

Tygodniowy pobyt w Bedburgu wspominamy bardzo dobrze. Był to niezapomniany czas wraz z niezapomnianymi ludźmi. Plan wymiany był bardzo ciekawy. Byliśmy w Aachen, w Kolonii gdzie weszliśmy na szczyt cudownej katedry oraz zwiedziliśmy muzeum EL-DE Haus. Wolny czas spędziliśmy miedzy innymi na kręglach oraz na minigolfie. Najbardziej spodobała mi sie wycieczka do Aachen, na której zwiedzaliśmy miasto z przewodnikiem. Poznaliśmy historie Karola Wielkiego oraz co najlepsze, mieliśmy możliwość zobaczyć tam m.in. piękny XIV-wieczny ratusz oraz spróbować wyśmienitych regionalnych pierników. Oprócz wycieczek zorganizowanych przez nauczycieli spotykaliśmy się również w każdej wolnej chwili. Graliśmy w różne gry integracyjne, a w ostatni wieczór nasi niemieccy przyjaciele zorganizowali wspólną kolację, podczas której wszyscy świetnie się bawili. Uważam, że był to jeden z najlepszych tygodni w moim życiu. Wymiana to naprawdę świetna sprawa, aby poznać inny kraj oraz zaczerpnąć chwile innego życia. Szkoda ze ten tydzień minął tak szybko. Gdybym miała możliwość zapisałabyś sie na jeszcze jeden tydzień wraz z tymi samymi ludźmi. Cała wymiana nie udałaby się, gdyby nie dofinansowanie ze środków Polsko - Niemieckiej Współpracy Młodzieży, pomoc finansowa Niemieckiego Towarzystwa Społeczno - Kulturalnego w Kłodzku, oraz pana Heriberta Wolfa i Stowarzyszenia Byłych Mieszkańców Bystrzycy Kłodzkiej. Za co serdecznie dziękujemy.

OBEJRZYJ ZDJĘCIA

499eda0d2c8211a8c9df3e4b1d26bd19.png

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd