.

Egzamin gimnazjalny trwa! Dzisiaj najtrudniejsza (dla niektórych) część! Powodzenia Gimmazjaliści!

ZDJĘCIA

GALA PROJEKTÓW EDUKACYJNYCH

21 marca 2018r. w Gimnazjum nr 1 w Bystrzycy Kłodzkiej odbyła się Gala projektów edukacyjnych. Udział w niej wzięło dwanaście grup, składających się z uczniów klas III gimnazjum, których projekty uznano za najciekawsze. Galę poprowadzili: Julia Pawlukiewicz i Hubert Hajduk. Na widowni zasiadły klasy II gimnazjum, nauczyciele oraz pani Dyrektor Beata Kobryń. Organizacją gali, przygotowaniem uczestników oraz odtwarzaniem prezentacji multimedialnych zajęła się pani Magdalena Dereń. Dekoracje przygotowała pani Małgorzata Kociumbas.

Na początku prowadzący powitali wszystkich zebranych na Gali, następnie oddali głos pani Dyrektor. Po jej przemowie, prowadzący przypomnieli zasady prezentacji projektów. Każda grupa musiała opowiedzieć jak powstawał projekt, kto brał w nim udział i co robił, jakie efekty uzyskali oraz czego się nauczyli podczas jego realizacji.

            Gala rozpoczęła się muzycznym akcentem- Julia Szymszon (z klasy IIB) zagrała na fortepianie utwór pt. „The Matador”. Następnie na scenę wyszły: Aleksandra Prokop, Julia Mikołajczyk, Karolina Karpiel i Martyna Daszkiewicz z klasy IIIC prezentujące „Nawiedzone zamki w Wielkiej Brytanii”. Opiekunem projektu była pani Dorota Warzocha. Ich zadaniem było opisanie nawiedzonych zamków w języku polskim i angielskim. Zrobiły także prezentację. Po tym wystąpieniu swoim projektem pochwalili się uczniowie z klasy IIIB, którzy realizowali projekt pani Adriany Bodnar „Tradycyjne stroje brytyjskie”. Gdy zeszli ze sceny, skrzypaczka- Maja Tomala (z klasy IIB) zagrała walca.

Kolejną grupą byli uczniowie z klasy IIIA : Kacper Mruk, Kacper Niżyński. Wybrali oni projekt pana Jacka Bińka pt. „Problemy XX i XXI wieku- terroryzm”. Pokazali prezentację o przyczynach i skutkach terroryzmu oraz problemach z nim związanych. Następnie  Julia Rycyk (z klasy IIB) zagrała na gitarze utwór pt. Kasztany. Gdy po sali rozeszły się ostatnie takty spokojnej melodii, na scenę weszły: Sandra Krzysztofik i Katarzyna Pojasek z klasy IIID prezentujące projekt „W cieniu męża- o życiu i działalności królewskich małżonek”. Opiekunem projektu był pan Łukasz Puchalski. Dziewczęta przebrały się za wybrane przez siebie królowe, pokazały ich zdjęcia i krótko opisały bohaterki na slajdach. O swych dokonaniach podczas kiermaszu świątecznego opowiedziała Klaudia Horoszczak z klasy IIID, realizująca swój projekt pod opieką pani Małgorzaty Kociumbas. Klaudia razem z Julią Czoków z klasy IIIA przygotowały dekoracje bożonarodzeniowe, które zostały sprzedane na kiermaszu. Dochód z ich sprzedaży został przeznaczony na cele szkolne. Następnie Julia Rycyk zagrała na gitarze utwór pt. Cudowny świat.

Uczniowie z klasy IIIB prezentowali projekt pana Daniela Kruka: „Historia Polaków na Mistrzostwach Świata w Piłce Nożnej”. Chłopcy przygotowali szczegółową prezentację na ten temat. Atmosferę ożywił dynamiczny taniec dziewcząt z klasy IIIB. Były one także autorkami kolejnego projektu pt. „Najlepszy sportowiec gimnazjum w Bystrzycy Kłodzkiej”, którego opiekunem była pani Izabela Marcinów. Weronika Bajek, Martyna Nowotarska, Julia Pawlukiewicz, Paulina Stańczyk i Natalia Stańczyk ułożyły kryteria oceniania, określiły warunki konkurencji dziewcząt i chłopców, co przedstawiły w formie prezentacji. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone pod koniec roku szkolnego 2017/2018. Jak zdradziły dziewczęta, w tej chwili w rankingu prowadzą  Karol Kogut i Weronika Bajek. Następnie zostały zaproszone dwie grupy, które realizowały projekt pod tytułem „Prawdziwi mistrzowie sportu- laureaci nagrody Fair Play”, pod opieką pani Amandy Konefał. Pierwsza grupa z klasy IIID, w której w składzie byli: Kacper Oleksy, Aleksandra Knapik, Diana Olejniczak, Weronika Bonarek, Paulina Szczuko i Oliwia Bielak, przygotowała prezentację o laureatach tej nagrody. Druga grupa, składająca się z uczennic z klasy IIIC, czyli Olimpii Wiatrowskiej, Pauliny Jamrozik i Dominiki Hill, przygotowała album o sportowcach.

Te projekty zakończyły pierwszą część Gali i wszyscy udali się na przerwę. Po przerwie Julia Szymszon zagrała na fortepianie Sonatę G- dur. Kolejnym projektem była wycieczka po Ziemi Kłodzkiej, realizowana przez dwie grupy z klasy IIIC i IIID. Opiekunem projektów była pani Małgorzata Żochowska. Pierwsza grupa, w skład której wchodziły Zuzanna Kawulka, Karlina Czerniawska, Karolina Dereń, Emilia Romanowska i Paulina Mielec, zaplanowała trzydniową wycieczkę po najciekawszych miejscach w naszym regionie. Druga grupa, czyli Paweł Jemioła, Magdalena Miecz i Klaudia Adamów, zrobili plakat, na którym opisali miejsca w Kudowie Zdroju, które ich zdaniem warto zwiedzić.  Następnie Maja Tomala zagrała na skrzypcach utwór Zacznijmy od Bacha.

Ostatni projekt pt. „Tradycyjne polskie tańce” zaprezentowały: Zuzanna Żelazko, Danuta Janas, Katarzyna Szkretka i Patrycja Szkretka z klasy IIIA. Opiekunem projektu był pan Jarosław Kaszyński. Dziewczęta zrobiły prezentację oraz nagrały krótkie filmy, w których tańczą poloneza i mazura. Na zakończenie Julia Rycyk zaśpiewała piosenkę Edda Sheerana „Super Market Flower”, a  cheerleaderki  z klasy IIIB pokazały jeszcze jeden układ taneczny. Julia Szymszon zagrała utwór Alana Walkera- Faded. Uczestnicy Gali ustawili się do wspólnego zdjęcia. Pani Dyrektor podziękowała wszystkim za odpowiednie zachowanie i miłą atmosferę podczas występów i odwołała resztę lekcji.

Mamy nadzieję, że taka organizacja Dnia Wagarowicza wszystkim się spodobała,  a nasze prezentacje pomogą zadecydować uczniom klas II, które projekty będą przez nich realizowane J

Dziękujemy Pani Magdalenie Dereń, za to, że poświęciła nam czas i odpowiednio przygotowała do występów podczas Gali.

Dziękujemy również wszystkim opiekunom projektów, którzy pomogli nam je zrealizować.

                                                                                   SANDRA KRZYSZTOFIK KLASA III D

OBEJRZYJ GALERIĘ ZDJĘĆ

I -MIEJSCE W MISTRZOSTWACH POWIATU KŁODZKIEGO W PIŁCE RĘCZNEJ SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH

W dniu 19.02.2018 r. na hali widowiskowo-sportowej w Bystrzycy Kłodzkiej miały miejsce zawody w piłkę ręczną dziewcząt, w których brały udział cztery drużyny:

Gimnazjum nr 1 Bystrzyca Kłodzka, SP w Kłodzku, SP Wojbórz, SP Nowa Ruda

Po raz drugi dziewczęta naszego Gimnazjum zdobyły Mistrzostwo Powiatu Kłodzkiego Szkół Gimnazjalnych w piłce ręcznej. Już w marcu będą walczyc w finale strefy wałbrzyskiej. Wszystkim zawodniczkom składamy gratulacje, trzymamy kciuki i oczekujemy dalszych sukcesów!!!!

Skład zespołu: Emilia Gościańska, Weronika Bajek, Julia Pawlukiewicz, Wiktoria Szargawińska,Wiktoria Otremba, Nicoll Majewska, Marcelina Radkiewicz,Nicoll Bielska, Paulina Stańczyk, Martyna Nowotarska, Aleksandra Knapik, Klaudia Horoszczak, Zuzanna Żelazko,Katarzyna Szkretka, Sandra Krzysztofik.


df3ddb2371e313d41d8bcd369d0d6257.jpeg

Izabela Marcinów, Amanda Konefał

Lajk, hejt i globalna wioska, czyli kolejna lekcja o mediach

7 marca licealiści i gimnazjaliści mieli okazję uczestniczyć w "Lekcji o mediach", pt. "Lajk, hejt
i globalna wioska. Jak odnaleźć się w internetowym świecie?"
Lekcja odbyła się w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Bystrzycy Kłodzkiej. Wykład poprowadził aktor, Tomasz Korczyk.

Uczniowie dowiedzieli się, jakie zagrożenia niosą informacje, które o sobie umieszczają
w internecie. Na filmiku zobaczyli, jak przez posty dodawane na Instagramie ktoś może dowiedzieć się, gdzie aktualnie przebywają. Przedstawiono, jak wiele informacji w internecie może być nieprawdziwych oraz zaprezentowano, jak je zweryfikować.

Sporo uwagi poświęcono youtuberom, którzy często w swoich wystąpieniach mają ukryte reklamy konkretnych produktów, pomimo tego cieszą się ogromnym autorytetem. Ukazano również, jak niebezpieczne konsekwencje może mieć obrażanie innych w internecie, czyli hejtowanie.

Po wykładzie była projekcja filmu "Życie to jest to". Obraz ukazuje, jak bardzo media zmieniają nasze zachowanie i nasze wartości a ludzka tragedia staje się sensacją. Nawet bohater, który uległ nieszczęśliwemu wypadkowi, jako mąż i ojciec stawia na pierwszym miejscu pieniądze i medialny wizerunek.

Z pewnością ta lekcja zmieniła nasze postrzeganie internetu, tego, co w nim umieszczamy.

 

Natalia Kruk i Klaudia Kasperkiewicz

b1aaaa2859005d1a33aabbcf298fbabc.jpg 4c0b404ae4e277bbfa3d76b0b2baec24.jpg d4fcb3c1a4f233a36ee9695cde1ae03d.jpg

.............................................

BIEG PAMIĘCI ŻOŁNIERZOM WYKLĘTYM

TROPEM WILCZYM

4 marca 2018 r.

 

Zbiórka wszystkich zainteresowanych uczestników biegu o godzinie 10.45 w bystrzyckim ratuszu na Placu Wolności

 

Amanda Konefał

   Daniel Kruk      

KUCHARZ, KELNER czy RECEPCJONISTA?????

Klasa IIIaG miała kolejną okazję, aby móc zgłębić tajniki kolejnych zawodów. Tym razem dzięki uprzejmości właścicieli hotelu ''Abis'' w Bystrzycy Kłodzkiej uczniowie dnia 1.03.2018(czwartek) zgłębili wiedzę na temat kucharzy, kelnerów, barmanów a także recepcjonistów. Młodzież dowiedziała się m.in. jak wygląda dzień w pracy kucharza, co należy do obowiązków barmana i kelnera, a także jakie predyspozycje powinien mieć dobry recepcjonista. Uczniowie mieli możliwość przygotowania samodzielnie gorącej czekolady oraz przygotowania różnych rodzajów kaw. Został im zaprezentowany system komputerowy, którym posługują się kelnerzy obsługując gości restauracji. Tajniki zawodów przybliżyli pracownicy hotelu pani Agata Kowal oraz pan Rafał Grochalski.

 8c6fced5da5a038cb5b54deb9769f200.jpg e23c0ac26d393efeb0d7f7bf68b3da03.jpg

 8d1f9316dd6f7b164bc3a9e5016b5e4a.jpg f2a7302873eb1e3f5584817629f7484f.jpg

07e0017b909349f3593a4d7875c3b341.jpg 69a9b57c67e943bcb4f5f37ef511bfca.jpg

18fa00fd776906d4c77a750b952583e8.jpg 445a11ab538c3edf8462ab54447d7aef.jpg

Spotkanie zorganizowała wychowawczyni klasy IIIaG Krzysztofa Olejnik-Boczoń

DMC Firewall is a Joomla Security extension!