KONKURS WIEDZY O UNII EUROPEJSKIEJ - 30.04.2014

W ramach obchodów rocznicy wejścia Polski do Unii Europejskiej odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej. Startowały klasy gimnazjalne i liecealne. Zwycięstwo odniosła drużyna z klasy II LO w składzie: Marta Wołowiec, Wojciech Kawulka i Marek Stasiełowicz.

Gratulujemy!

GALERIA ZDJĘĆ

Bieg Europejczyka w Bystrzycy Kłodzkiej

30 kwietnia 2014 z okazji obchodów 10 rocznicy wejścia Polski do Unii Europejskiej w ZSO Bystrzycy Kłodzkiej nauczyciele wychowania fizycznego: Amanda Konefał, Izabela Marcinów, Jarosław Kaszyński i Piotr Wróbel przy współpracy z UMiG Bystrzyca Kłodzka, czyli z Lucjanem Morajdą zorganizowali "Bieg Europejczyka". Cała społeczność szkolna przybrała narodowe barwy, dziewczyny - białe koszulki, chłopcy – czerwone. Wszyscy przemaszerowali na lotnisko w Bystrzycy Kł., aby przebiec jedno okrążenie. Dla jednych był to spacer na świeżym powietrzu, dla innych bardziej ambitnych bieg po 6 z wychowania fizycznego. Następnie przeszli na stadion miejski i tam tworząc na bieżni flagę biało-czerwoną przebiegli jedno okrążenie. imprezę zakończyła wspólne zdjęcie. Impreza świetna, zaangażowała się cała społeczność szkolna: dyrekcja szkoły, nauczyciele, pedagog, psycholog, pani z biblioteki. Miłą atmosferę tworzył pan Lucjan Morajda, który bawił uczestników biegu żartami.

 

Amanda Konefał, ZSO w Bystrzycy Kł.

OBEJRZYJ ZDJĘCIA

Autor zdjęć: Piotr Galik - pracownik szkoły

OBCHODY KANONIZACJI JANA PAWŁA II

Dziś wypłyniemy już razem…

28 kwietnia br. w auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Bystrzycy Kłodzkiej uczniowie mogli obejrzeć widowisko słowno-muzyczne poświęcone kanonizowanym papieżom: Janowi Pawłowi II oraz Janowi XXIII.
Prowadzący, Joanna Petrus i Paweł Kruk dbali o uroczysty nastrój. Uczniowie zobaczyli filmiki z fragmentami przemówień Jana Pawła II, zobaczyli, jak papież świetnie dogadywał się z młodzieżą. Wysłuchali też kilku niezwykłych historii o ludziach, którzy dzięki modlitwie do Jana Pawła II, zostali cudownie uzdrowieni. Jeden z filmów ukazał obraz papieża Polaka, który w chorobie nieustannie spotykał się z ludźmi i słuchał ich problemów. Łzy same napływały do oczu… Chór uczniów ZSO przygotowany przez ks. Pawła Reizera śpiewał ulubioną pieśń Jana Pawła II – „Barkę”, wprowadzając podniosły nastrój. Spotkanie w auli stało się też okazją do wręczenia nagród laureatom szkolnego konkursu wiedzy o papieżu.
- Jan Paweł II nigdy nie powiedział nic złego o młodzieży. Uważał że młodzi ludzie są wspaniali, że są solą tej ziemi. Pamiętajcie o przesłaniach i wskazówkach, które Jan Paweł II kierował do Was. Mówił „Musicie od siebie wymagać, choćby inni od Was nie wymagali”. Te słowa świadczą, jak bardzo ufał młodzieży, jak w nią wierzył – powiedziała do uczniów dyrektor szkoły, Krystyna Magierowska-Kasza.
Widowisko mieli okazję obejrzeć także pensjonariusze Domu Opieki Społecznej w Bystrzycy Kłodzkiej.


 

Aurelia Gazda, ZSO w Bystrzycy Kł.

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd