MISTRZOSTWA SZKOŁY W TENISIE STOŁOWYM

Dnia 28.01.2014r odbyły sie MISTRZOSTWA SZKOŁY W TENISIE STOŁOWYM  dziewcząt i chłopców. W zawodach wzieło udział 11 zawodników w tym 8 chłopców i 3 dziewczynki.

Zawody przebiegały na wysokim poziomie.

Zawodnicy reprezentowali wysoki poziom umiejętności:-)

Wyniki zawodów:

CHŁOPCY:                                                                                     DZIEWCZYNY:

1m- Ilczyszyn Szymon                             1m- Szumigalska Marysia

2m- Zaborowski Damian                         2m- Stokłosa Ada

3m- Makarczyk Mateusz                          3m- Kruk Karina

4m- Przygoda Tymoteusz

5m- Syvan Oskar

6m- Rogalski Kamil

7m- Górski Maciej

8m- Bajtek Kacper

Wszystkim uczestnikom Gratulujemy:-)

Sędziowanie i prowadzenie zawodów:

Piotr Wróbel

OBEJRZYJ ZDJĘCIA

SZKOLNY PRZEGLĄD I PASTORAŁEK - 17.01.2014

17 stycznia 2014 roku w szkolnej auli odbył się Przegląd Kolęd i Pastorałek. Uczestniczyli w nim uczniowie gimnazjum i liceum, którzy wykonywali tradycyjne kolędy i pastorałki, a także nowe, świąteczne piosenki. Emocje były ogromne! Konkurs odbył się w dwóch kategoriach. Jury oceniało jakość śpiewu, interpretację i aranżację utworu. Pierwsze miejsce w LO zdobyła zasobna w instrumentalistów klasa I b, drugie miejsce klasa II a , trzecie miejsce zespół z klasy III c. Wśród występujących gimnazjalistów I miejsce zdobyła klasa II b, drugie zespół „Szał” reprezentujący klasę Id, trzecie występująca solo - Natalia Weselska z klasy I d. Uczniowie otrzymali dyplomy i słodkie nagrody.

Zwycięzcy otrzymali dyplomy i słodkie nagrody, ufundowane przez działająca przy szkole Radę Rodziców. Gratulujemy wszystkim występującym!

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA ZDJĘĆ

Pogotowie Św. Mikołaja

Akcja „Pogotowie Św. Mikołaja” ma charakter cykliczny, w tym roku odbywa się po raz 11-ty. Uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Bystrzycy Kłodzkiej pod opieka nauczycieli:p. E. Karkochy, p. A. Rarus, p. I. Sulikowskiej organizowali w wybranych sklepach(Banex,Netto, Eko,Krzys,ABC,Intermarche) na terenie miasta,zbiórkę słodyczy, produktów żywnościowych. Z zebranych artykułów, wolontariusze przygotowali 86 paczk.55 przekazano dzieciom z ubogich rodzin ze Szkoły Podstawowej nr 2 i 31 uczniom Gimnazjum im. Kardynała St. Wyszyńskiego.

Dyrekcja,Grono Pedagogiczne,opiekunowie akcji oraz młodzież serdecznie dziękują właścicielom sklepów,ich kierownictwu oraz wszystkim ludziom dobrego serca za umożliwienie przeprowadzenia akcji.

78ae981420d49fb5128a84bb100b44af.jpg

MIKOŁAJOWO I MATEMATYCZNIE

6. grudnia 2013 roku w Gimnazjum nr 1 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Bystrzycy Kłodzkiej odbył się kolejny już, XIV Międzygimnazjalny Mikołajowy Konkurs Matematyczny. Organizatorami konkursu byli  nauczyciele matematyki.  Z zadaniami zmagali się uzdolnieni  matematycznie uczniowie gimnazjów Masywu Śnieżnika. Zadania były bardzo różne, część z nich dotyczyła oczywiście św. Mikołaja.

W klasach pierwszych dwa pierwsze miejsca zdobyli: Miłosz Romanowski z Bystrzycy Kłodzkiej i Małgorzata Urbanowicz  z Międzylesia, dwa drugie miejsce Adrian Kruk z Bystrzycy Kłodzkiej i Pamela Siemińska z Wilkanowa. W klasach drugich pierwsze miejsce zdobył Rogalski Kamil  z Bystrzycy Kłodzkiej, drugie miejsce Klaudia Grzyb z Międzylesia, trzecie miejscePaulina Rutkowska z Bystrzycy Kłodzkiej. W klasach trzecich pierwsze miejsce zdobyła Agnieszka Kurzajewska z Bystrzycy Kłodzkiej, drugie miejsce zdobył Paweł Bogdan z Międzylesia  Gratulujemy zwycięzcom!

.   Konkurs miał miłą, zgodną z klimatem mikołajowego święta oprawę. Nagrody rozdawał „prawdziwy Mikołaj”. Uczniowie mieli okazję do wypróbowania własnych sił, porównania swoich możliwości oraz do poznania się.

Sponsorem nagród była działająca  przy  szkole Rada Rodziców , Pani Dyrektor szkoły oraz  Bank Zachodni WBK S.A. oddział w Bystrzycy Kłodzkiej.

Uczestnicy zawodów otrzymali drobne, mikołajowe upominki oraz zostali ugoszczeni pysznymi, słodkimi bułeczkami sponsorowanymi przez piekarnię  MACHELA z Jaszkowej Dolnej.

Wszystkim sponsorom serdecznie dziękujemy.

Joanna i Waldemar Jacukowie

Gimnazjum nr 1 w Bystrzycy Kłodzkiej

OBEJRZYJ ZDJĘCIA

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd