ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

III klasy Gimnazjum - 27.06.2013 (czwartek) o godz. 1000

Liceum - 28.06.2013 (piątek) o godz. 800

Gimnazjum (klasy I i II) o godz. 930


Rozdanie świadectw maturalnych - 28.06.2013 (piątek) o godz. 1100

Rozstrzygnięcie wyników literackiego Konkursu o Patronie w Gimnazjum

W corocznym literackim Konkursie o Patronie Gimnazjum Nr 1 w Bystrzycy Kłodzkiej udział wzięli uczniowie klas: Ia, Ib, IIa, IIc, IIIc i IIId gimnazjum. Na konkurs wpłynęły 52 prace.

Uczniowie rywalizowali w dwóch kategoriach literackich: wiersz lub opowiadanie.

Tegoroczny temat konkursu to:

Literacki portret bliskiej osoby.

Pomysł tematu zainspirowało przesłanie Patrona naszego gimnazjum kardynała Stefana Wyszyńskiego zawarte w ABC Społecznej Krucjaty Miłości ? co rok wybieramy jedno hasło jako myśl przewodnią do pracy wychowawczej.

ABC Społecznej Krucjaty Miłości to przesłanie do bycia dobrym człowiekiem, życzliwym, serdecznym, przyjaznym i otwartym na drugiego człowieka.

Na konkurs wpłynęły prace, w których uczniowie przedstawiali portret bliskiej osoby, która jest dla nich wzorem, przyjacielem, towarzyszem w różnych chwilach życia i kieruje się nakazami czynienia dobra, przyjaźni, buduje pozytywne relacje międzyludzkie.

W tegorocznych pracach dominował portret: mamy, kolegi/koleżanki, przyjaciela.

Wyniki konkursu, po analizie prac przez Jury, są następujące:

w kategorii wiersz:

1 miejsce Dominika Parasiewicz z klasy I b

2 miejsce Paulina Cybura z klasy I a

3 miejsce Julia Kulawiak z klasy III c

wyróżnienie dla Bartka Jaśkowiaka z klasy III c za wiersz - rap

w kategorii opowiadanie:

1 miejsce Wiktoria Kacprzak z klasy III d

2 miejsce Dominika Boszko z klasy II a

3 miejsce Anna Franc z klasy I a

 

Gratulujemy sukcesu na konkursie uczniom i ich opiekunom.

FESTYN Z OKAZJI ŚWIĘTA SZKOŁY

Festyn z okazji święta szkoły

8 czerwca 2013r. nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Bystrzycy Kłodzkiej urządzili na Małym Rynku festyn. Okazją do zabawy było coroczne Święto Szkoły.

Na początku Samorząd Szkolny otrzymał z rąk Pani Dyrektor Krystyny Magierowskiej-Kaszy klucze od bram szkoły. W ramach festynu ustanowiono wiele stanowisk. Były tam ciasta sprzedawane przez klasę III A wraz z Panią Magdaleną Dereń , które przygotowali rodzice uczniów, a także kanapki zrobione przez klasę III D. Znajdowały się tam również stanowiska z pysznymi galaretkami i kawiarenka. Głównymi atrakcjami festynu były Festiwal Talentów i Konkurs Piosenki Międzynarodowej. Występowali tam uzdolnieni uczniowie naszej szkoły. Grane i śpiewane było wszystko - od kołysanek po rocka. Oprawą techniczną występów zajmowała się klasa III C. Jednak podczas Festiwalu Talentów swoje umiejętności pokazali także, niekoniecznie uzdolnieni wokalnie, uczniowie? Odbyło się wiele pokazów tańca, m.in klasycznego, a także bardzo popularnej ostatnio zumby. Duże uznanie wzbudził pokaz tańca flamenco w wykonaniu Pani Joanny Stankiewicz i jej koleżanek. Podczas festynu urządzono też ciekawą GRĘ MIEJSKĄ. Jej uczestnicy musieli poruszać się zgodnie z otrzymaną mapą po terenie miasta i wykonywać różne zadania. Dużą popularnością cieszyła się żakinada. Wielu uczniów przebrało się w niesamowite stroje. Na szczególną uwagę zasługiwały przebrania bogów greckich z Olimpu i dzieci - kwiatów z lat 70. Na festynie działały także: stacja mierzenia ciśnienia, kiermasz książek, czy stanowisko z losami, gdzie główną nagrodą była książka o głośnej ostatnio grupie - Paktofonika. Święto Szkoły było także okazją, aby uroczyście ogłosić wyniki ostatnio zorganizowanych konkursów i wręczyć nagrody zwycięzcom. Były to m.in.: Konkurs "Literacki portret bliskiej osoby" i coroczny Konkurs plastyczny o patronie szkoły, kard. Stefanie Wyszyńskim. Tegorocznym tematem konkursu plastycznego były słowa kardynała: "Mów zawsze życzliwie o drugich. Napraw krzywdę wyrządzoną słowem. Nie czyń rozdźwięku między ludźmi." Festyn uwieńczył gościnny występ zespołu ROBOT HOUSE, złożonego z absolwentów naszej szkoły.

Święto Szkoły zorganizowane przez nauczycieli przy pomocy uczniów cieszyło się ogromną popularnością. Głośna muzyka, stanowiska ze smakołykami i moc atrakcji zachęciły wielu mieszkańców Bystrzycy Kłodzkiej, którzy ochoczo wspierali szkołę poprzez zakup ciast, kanapek, napojów, czy losów oraz wraz z uczniami świetnie się bawili.

ZSO było też organizatorem JARMARKU STAROCI, który miał miejsce na Placu Wolności.

 

Klaudia Wojtyła

OBEJRZYJ ZDJĘCIA

OGŁOSZENIE

W związku ze zbliżającym się Świętem Szkoły i Patrona Gimnazjum Kardynała Stefana Wyszyńskiego ogłaszamy:

Konkurs Literacki związany z przesłaniem Patrona zawartym w ABC Społecznej Krucjaty Miłości.

W tym roku szkolnym temat konkursu brzmi:

Literacki portret bliskiej osoby

Uczestnicy konkursu, gimnazjaliści mogą uczestniczyć

w dwóch kategoriach literackich:

- wiersz

- opowiadanie

w którym przedstawią portret bliskiej sobie osoby, która jest dla nich wzorem, przyjacielem, towarzyszem w różnych chwilach życia i kieruje się nakazami czynienia dobra, przyjaźni i buduje pozytywne relacje międzyludzkie.

Na prace literackie czekają wasi poloniści do 28 maja

- wtorek

Prace o objętości do dwóch stron wydruku komputerowego, opatrzone danymi autora.

Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród nastąpi podczas festynu szkolnego 8 czerwca.

 

Koordynatorzy:

A. Synowiec, D. Sip-Podlewska

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd