DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA

We wtorek 27 listopada odbędzie się dyskoteka andrzejkowa. Impreza rozpoczyna się o godzinie 17:00 a kończy o 21:00.

Serdecznie zapraszamy!

Samorząd Szkolny

"Pomnę, pomnę..."

Spektakl teatralny inspirowany historią przesiedlenia mieszkańców Dolnego Śląska przybyłych na teren Ziemi Kłodzkiej z Tarnowicy Polnej i okolic (obecna Ukraina) oraz pieśniami
z pogranicza polsko-ukraińskiego. Usłyszane podczas wywiadów historie stały się punktem wyjścia do tworzenia scen teatralnych przywołujących obrazy z przeszłości.

Reżyseria: Ilona Krawczyk

Dramaturgia: Georgina Biggs (Wielka Brytania)

Konsultacje: Gabriel Rodriguez Almagro (Hiszpania)

Występują:

Paulina Kajdanowicz

Kacper Lech

Marcin Maziakowski

Aleksandra Mazur

Maciej Zaliński

 

Monika Odziemek

Marta Wizimirska

Marta Wołowiec

 

 

 

Helena Bajda

Czesława Grochowska

Danuta Koniuszek

Danuta Koniuszek

Janina Suchodolska

Dorota Szkwarek

Spektakle premierowe:

18 listopada 2012 r. godz. 18.00
Muzeum Filumenistyczne, Mały Rynek 1, Bystrzyca Kłodzka

25 listopada 2012 r. godz. 18.00
Teatr Pieśń Kozła, ul. Purkyniego 1, Wrocław

WSTĘP WOLNY

"Pomnę, pomnę ..." to prezentacja kilkumiesięcznej pracy z młodzieżą Gminy Bystrzyca Kłodzka oraz zespołami ludowymi "Waliszowianie" i "Tarnawiczanki", w ramach projektu artystyczno-badawczego "Małe Ojczyzny".

Od czerwca 2012 r. międzynarodowa grupa aktorów (m.in. z Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Kanady, Australii, USA, Grecji i Nowej Zelandii) prowadziła letnie warsztaty artystyczne, podczas których młodzież nie tylko rozwijała umiejętności aktorskie, ale również poszukiwała swojej tożsamości - własnego miejsca, talentu, historii, kultury. Odnajdywanie starych rodzinnych fotografii, spotkanie z zespołem ludowym, wywiady przeprowadzane z osobami urodzonymi przed wojną na Kresach Wschodnich - to wszystko stało się dla młodych ludzi inspiracją do  pracy artystycznej.

Równocześnie z przygotowaniami do spektaklu, w ramach "Małych Ojczyzn" realizowana była praca badawcza nad pieśniami pogranicza polsko-ukraińskiego oraz zwyczajami ludowymi, zachowanymi w pamięci mieszkańców mimo przesiedlenia do dnia dzisiejszego. Pieśni i tradycje przekazywane z pokolenia na pokolenie stały się prawdziwymi kamieniami pamięci, pomostem łączącym kolejne generacje z przodkami pozostałymi na Wschodzie.

Projekt "Małe Ojczyzny" został zrealizowany pod patronatem Teatru Pieśń Kozła, w ramach programu stypendialnego Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego oraz Arts Council w Wielkiej Brytanii.

Pomysłodawczynią oraz liderem artystycznym projektu jest Ilona Krawczyk, absolwentka podyplomowych studiów aktorskich MA in Acting, prowadzonych w Teatrze Pieśń Kozła we współpracy z Manchester Metropolitan University.

KONKURS JĘZYKOWY

Gimnazjum Stowarzyszenia "Edukator" w Polanicy Zdrój
pod patronatem Kuratorium Oświaty we Wrocławiu
organizuje konkurs pod hasłem "Języki obce? nie są nam obce!"
Konkurs skierowany do uczniów gimnazjum,
składa się z dwóch części- pisemnej i ustnej
i obejmuje zadania sprawdzające odbiór tekstu słuchanego,
a także rozwiązywanie zadań leksykalno - gramatycznych.
Konkurs odbędzie się dnia 23 listopada 2012 o godzinie 10.00
w budynku Gimnazjum przy ulicy Kościuszki 15 w Polanicy Zdroju.


Zgłoszenia do dnia 5 listopada 2012 roku
do p.Anety Drobnickiej, sala 14s

FESTYN NA POŻEGNANIE LATA - 13.10.2012

13.10.2012. r. pożegnaliśmy lato. W tym roku trochę później. Jednak wskutek napietego kalendarza szkolnego nie było możliwości realizacji tego przedsięwzięcia we wcześniejszym terminie. Podczas festynu odbył się również Festiwal Twórczości Własnej, podczas którego swoje umiejętności zaprezentowała młodzież gimnazjalna i licealna. Zaprezentowano również wiele stoisk ze wspaniałymi potrawami i ciastami przygotowanymi przez młodzież. Ciasta można było spożyć wraz z ciepłą kawą i herbatą. Wiele emocji wzbudziły biegi sztafetowe wokół szkoły, konkurs przeciągania liny i konkursy rzutek. Była możliwość poskakania na skakance.

Dziękujemy serdecznie wszystkim za wspaniałe zaangażowanie w przygotowanie festynu.

Swoje podziękowania kierujemy również w stronę Funduszu Lokalnego Masywu Śnieżnika za sonsorowanie nagród w konkursach.

Mamy nadzieję pobawić się w ten sposób za rok.

OBEJRZYJ ZDJĘCIA Z FESTYNU

ŚLUBOWANIE PZY SEMPOŁOWSKIEJ

Dnia 28.09.2012 w ZSO przy Sempołowskiej 13 odbyły się uroczystości ślubowania uczniów klas pierwszych I Lo im. Powstańców Śląskich i Gimnazjum nr 1 im. kardynała Stefana Wyszyńskiego w Bystrzycy Kłodzkiej.

Przedstawiciele "pierwszaków" złożyli ślubowanie na sztandar wg tekstu tradycyjnej w naszej szkole roty. W trakcie uroczystości prowadzący przypomnieli historię szkół, a pani dyrektor Krystyna Magierowska-Kasza w swoim przemówieniu odwołała się do zasad i tradycji, jakimi zawsze kierowali się uczniowie. Ponieważ dzień wcześniej tj. 27.09.2012 odbyły się wybory do samorządów uczniowskich, na uroczystości ogłoszono ich wyniki. Jednocześnie uczniowie wybrali Rzecznika Praw Ucznia, którym został pan Łukasz Puchalski. Na zakończenie uroczystości ślubowaniaprzygotowanej i przeprowadzonej przez uczniów klasy II a LO, pod opieką pani Ewy Mołdysz i pana Łukasza Puchalskiego, uczniom klas pierwszych wręczono legitymacje szkolne.

Życzymy im samych sukcesów.

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA ZDJĘĆ Z UROCZYSTOŚCI

DMC Firewall is a Joomla Security extension!