SPOTKANIE Z BARTŁOMIEJEM SKRZYŃSKIM

02.04.2012 r. w auli naszej szkoły odbył się wykład pod hasłem "Mój przyjaciel - osoba niepałnosprawna". Ponieważ, że nasza szkoła bierze udział w projekcie SZKOŁA BEZ PRZEMOCY, nasze grono pedagogiczne zaprosiło do naszej szkoły pana Bartłomieja "Skrzynię" Skrzynickiego, który choruje na zanik mięśni i porusza się na wózku inwalidzkim. Jak pan Bartłomiej opowiadał nam, zdiagnozowano jego chorobę kiedy miał  zaledwie około 5 lat. Mimo to nie poddał się. Mimo niepełnosprawności, postanowił się uczyć i zdobył wiele. Z wykształcenia jest dziennikarzem. Jest także producentem własnych programów. W pełni pomagają mu rodzice i przyjaciele. On również sam pomaga innym np. założył własną fundację dla osób niepełnosprawnych. Jak sam pan Bartłomiej mówił: "Jeśli jesteś niepełnosprawny, dalej możesz żyć i spełniac swoje marzenia". Wszyscy na sali byli zachwyceni wykładem pana Bartłomieja. Na koniec bili głośne brawa i dziękowali mu za takie piękne i ciepłe słowa. Jednakże na koniec dodał, że pomoc osobom niepełnosprawnym jest bezcenna i dlatego trzeba być otwartym i przełamać barierę stresu oraz skrępowania.

ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ

XV SPOTKANIA TRADYCJI WIELKANOCNYCH ZIEMI KŁODZKIEJ

24.03.2012 roku nasi gimnazjaliści kolejny raz wzięli udział SPOTKANIACH TRADYCJI WIELKANOCNYCH ZIEMI KŁODZKIEJ, które odbyły się w Ścinawce Średniej. Włączając się w to wydarzenie przygotowaliśmy 2 prace konkursowe: Marzannę i plakat wielkanocny. Marzanna zajęła II miejsce. Nagrodę tę otrzymaliśmy kolejny raz, co nas bardzo cieszy, gdyż nasz wysiłek twórczy nie poszedł na marne. Prace te wykonaliśmy w ramach zajęć kółka plastycznego i lekcji plastyki oraz techniki pod kierunkiem Małgorzaty Kociumbas. Udało nam sięrównież zorganizować kiermasz wielkanocny z pisankami i palmami, z których dochód przeznaczymy na doposażenie naszej szkolnej kuchenki.

IMG_2686

TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ

W I dzień wiosny odbył się turniej piłki nożnej halowej o "puchar Dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Bystrzycy Kłodzkiej. Zwyciężył zespół kl. III c i III b gimnazjum. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Bartłomiej Chodorowski z kl. III c.

Gratulujemy!

DSC_6262 komorka1

Our website is protected by DMC Firewall!