Program wolontariacki ?My dla świata?

Nasza szkoła bierze udział w programie wolontariackim ?My dla świata?. Osoby, które chcą w tym roku szkolnym włączyć się w działania wolontariackie proszone są o zgłoszenie się do pani Klaudyny Grotyńskiej lub pani Agnieszki Makarewicz i wypełnienie deklaracji.

Dnia 28 października o godz. 14 i 15:30 odbędą się pierwsze warsztaty dla wolontariuszy. Warsztaty będą prowadzone przez trenerów pracujących dla stowarzyszenia ?Nowa Rodzina?. Ze względu na duże zainteresowanie wolontariusze zostaną podzieleni na 3 grupy.

Wszelkich informacji na temat wolontariatu można zasięgnąć na stronie www.wolontariusz.org

Konkursy : w tym roku szkolnym ogłaszamy 3 konkursy dla wolontariuszy : fotograficzny, literacki i na najciekawszą stronę internetową. Więcej informacji na stronie www.wolontariusz.org

FESTYN NA ZAKOŃCZENIE LATA - 25.09.2010

Kliknij poniżej, aby obejrzeć filmy

{swf width="240" height="180"}SAM_0359{/swf}

Schronisko w Uciechowie cz. 1

{swf width="240" height="180"}SAM_0361{/swf}

Schronisko w Uciechowie cz. 2

{swf width="240" height="180"}SAM_0362{/swf}

Schronisko w Uciechowie cz. 3

{swf width="240" height="180"}SAM_0364{/swf}

Pan Aleksander Ledowski (weterynarz)

{swf width="240" height="180"}SAM_0354{/swf}

Konkurs na odgadnięcie odgłosów zwierzęcych

PSY, KOTY I INNE ZWIERZAKI

Pod takim hasłem, 25 września 2010 roku uczniowie i nauczyciele Gimnazjum nr 1 przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Bystrzycy Kłodzkiej wraz z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury w Bystrzycy Kłodzkiej pożegnali lato. Na Małym Rynku odbył się festyn promujący sprzątanie po psach w naszym mieście. Urząd Miasta w Bystrzycy Kłodzkiej zaopatrzył nas w higieniczne pakiety dla zwierząt w postaci szufeleczek i torebek na odchody zwierząt. Zestawy Animals zostały zakupione w sklepie ASKLEPIOS w Szczecinie. Wszyscy uczestniczący w festynie posiadacze czworonogów otrzymali takie pakiety._JPG8749.jpg


ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ


 


Podczas festynu odbyła się parada psich i kocich piękności. Wybrano psią i kocią miss festynu. Mieszkańcy naszego miasta przedstawiali również swoje inne zwierzęta. Oglądaliśmy m.in. gekona.
Nagrody ufundowane przez Urząd Miasta i Gminy w Bystrzycy Kłodzkiej, PZU SA oraz PZU Życie wręczała pani Burmistrz Renata Surma.
W czasie festynu można było uzyskać szereg porad weterynaryjnych u pana Aleksandra Ledowskiego. Państwo Kwaśniakowie pokazali nam prezentację dotyczącą hodowli kotów. O swojej działalności opowiadali nam również wolontariusze schroniska dla zwierząt w Uciechowie.
Na scenie występowała młodzież z naszego gimnazjum a także zespół uczniowsko ? nauczycielski MOZG. Oglądaliśmy również wspaniały pokaz tańca w wykonaniu uczniów Szkoły Tańca Pani Magdaleny Fokszańskiej-Sceliny. Gimnazjalistki w pokazie mody przedstawiły kolekcję wyrobów naszej rodzimej firmy DZIANEL.
Festynowe harce zakończył malowniczy występ dzieci i młodzieży romskiej.
Dużym zainteresowaniem cieszyły się przygotowane przez rodziców kolorowe ciasta.  Oferowano owoce, pyszne gofry oraz napoje. Przygotowano również loterię z atrakcyjnymi fantami. Nie zabrakło również kolekcji z figurami zwierząt oraz malowania kocich pyszczków na twarzach.
Dopisała nam piękna, jesienna pogoda, duża frekwencja uczniów oraz gości. Mamy nadzieję, że udało się nam wzbudzić potrzebę sprzątania po swoich pupilach.
Wszystkim zaangażowanym w organizację festynu serdecznie dziękujemy.

 

 

 

Our website is protected by DMC Firewall!