FESTYN NA ZAKOŃCZENIE LATA - 25.09.2010

Kliknij poniżej, aby obejrzeć filmy

{swf width="240" height="180"}SAM_0359{/swf}

Schronisko w Uciechowie cz. 1

{swf width="240" height="180"}SAM_0361{/swf}

Schronisko w Uciechowie cz. 2

{swf width="240" height="180"}SAM_0362{/swf}

Schronisko w Uciechowie cz. 3

{swf width="240" height="180"}SAM_0364{/swf}

Pan Aleksander Ledowski (weterynarz)

{swf width="240" height="180"}SAM_0354{/swf}

Konkurs na odgadnięcie odgłosów zwierzęcych

PSY, KOTY I INNE ZWIERZAKI

Pod takim hasłem, 25 września 2010 roku uczniowie i nauczyciele Gimnazjum nr 1 przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Bystrzycy Kłodzkiej wraz z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury w Bystrzycy Kłodzkiej pożegnali lato. Na Małym Rynku odbył się festyn promujący sprzątanie po psach w naszym mieście. Urząd Miasta w Bystrzycy Kłodzkiej zaopatrzył nas w higieniczne pakiety dla zwierząt w postaci szufeleczek i torebek na odchody zwierząt. Zestawy Animals zostały zakupione w sklepie ASKLEPIOS w Szczecinie. Wszyscy uczestniczący w festynie posiadacze czworonogów otrzymali takie pakiety._JPG8749.jpg


ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ


 


Podczas festynu odbyła się parada psich i kocich piękności. Wybrano psią i kocią miss festynu. Mieszkańcy naszego miasta przedstawiali również swoje inne zwierzęta. Oglądaliśmy m.in. gekona.
Nagrody ufundowane przez Urząd Miasta i Gminy w Bystrzycy Kłodzkiej, PZU SA oraz PZU Życie wręczała pani Burmistrz Renata Surma.
W czasie festynu można było uzyskać szereg porad weterynaryjnych u pana Aleksandra Ledowskiego. Państwo Kwaśniakowie pokazali nam prezentację dotyczącą hodowli kotów. O swojej działalności opowiadali nam również wolontariusze schroniska dla zwierząt w Uciechowie.
Na scenie występowała młodzież z naszego gimnazjum a także zespół uczniowsko ? nauczycielski MOZG. Oglądaliśmy również wspaniały pokaz tańca w wykonaniu uczniów Szkoły Tańca Pani Magdaleny Fokszańskiej-Sceliny. Gimnazjalistki w pokazie mody przedstawiły kolekcję wyrobów naszej rodzimej firmy DZIANEL.
Festynowe harce zakończył malowniczy występ dzieci i młodzieży romskiej.
Dużym zainteresowaniem cieszyły się przygotowane przez rodziców kolorowe ciasta.  Oferowano owoce, pyszne gofry oraz napoje. Przygotowano również loterię z atrakcyjnymi fantami. Nie zabrakło również kolekcji z figurami zwierząt oraz malowania kocich pyszczków na twarzach.
Dopisała nam piękna, jesienna pogoda, duża frekwencja uczniów oraz gości. Mamy nadzieję, że udało się nam wzbudzić potrzebę sprzątania po swoich pupilach.
Wszystkim zaangażowanym w organizację festynu serdecznie dziękujemy.

 

 

 

.

DEBATA WYBORCZA - 22.09.2010 PIELGRZYMKA DO WAMBIERZYC - 18.09.2010

debata.jpg

Dnia 22.09.2010 roku w naszej szkole odbyła się debata wyborcza, która została poprowadzona przez Klaudię Madej oraz Michała Chudzickiego.
Kandydaci na przewodniczącego Samorządu Szkolnego przedstawiali swój program wyborczy.
Pierwszą kandydatką, która przedstawiała swój plan była Oliwia Pers, która jest uczennicą klasy 2b. Oliwia przedstawiła nam swój plan wyborczy, który spodobał się wszystkim. Widać, że jest osobą ambitną, która chce jak najlepiej dla szkoły i ma dużo pomysłów, np. założenie kroniki Samorządu, aby każdy kolejny przewodniczący miał podgląd na nasze doświadczenia.
Drugą kandydatką była Ewelina Kruk, uczęszczająca do klasy 2a.
Chce wprowadzić naprawdę dużo zmian - chce aby szkoła była kolorowa, bo według niej jest szara, Właściwie ma rację. Jej plan wyborczy był również ciekawy.
Na sam koniec zaprezentował się Piotr Kunicki, który również uczęszcza do klasy 2a. Podczas debaty wyborczej wniósł dużo śmiechu, a jego najciekawszym pomysłem  był mecz uczniowie kontra nauczyciele. Według niego to dobry pomysł, ponieważ chciałaby zobaczyć ich walkę np. o lizaka, bo według Piotrka na idealnym rozwiązanie, każdego problemu jest cukierek bądź lizak.
Podczas przerw każda klasa, każdy wielbiciel swojego kandydata porywał go na słówko i obgadywali godziną debatę. Do piątku pozostał dzień, każdy zastanawia się nad głosem. Według innych sprawa jest jasna, inni i muszą się zastanowić nad głosem.

Dagmara Foremska kl. II B

wambierzyce.jpg

 

OBCHODY DNIA SYBIRAKÓW

17 września 2010 r. udaliśmy się ze szkolną delegacją do Muzeum Filumenistycznego na obchody Dnia Sybiraków. Gimnazjum reprezentowały Nikola Tokarz, Anna Opoczka i Sabina Szwaja. Natomiast delegatami z Liceum Ogólnokształcącego byli Patrycja Gościańska, Roksana Skowrońska i Piotr Kaleta.

Obchody rozpoczęły się odśpiewaniem hymnu Sybiraków oraz uczczeniem zmarłych Członków Koła minutą ciszy. Następnie były życzenia i podziękowania m.in. od naszych szkół. Wystąpił zespół ?Jarzębinki?. Później było przemówienie pana prezesa Jerzego Kobrynia, pani burmistrz Renaty Surmy i innych osób. Kolejno wypowiadali się Sybiracy, którzy wspominali swoje ciężkie i tragiczne przeżycia. Podczas uroczystości można było nabyć książkę ?Wspomnienia Sybiraków II?.

Po zakończeniu obchodów zostaliśmy, aby pomóc posprzątać.

ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ

 

Więcej artykułów…

DMC Firewall is a Joomla Security extension!