Dzień Edukacji Narodowej

13. października w auli SP 1 odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
Uczniowie klas 5 i 7 przygotowali z tej okazji program artystyczny pod okiem p. Violetty Dudarz i Kamilli Kuczer.

OBEJRZYJ ZDJĘCIA

WSZYSTKIE NASZE TALENTY

WSZYSTKIE NASZE TALENTY

a8721c21109f824e118e909410423218.jpg

To jeden z projektów realizowanych przez naszą szkołę w tym roku szkolnym .W ramach projektu uczniowie będą mogli rozwijać swoje wielorakie uzdolnienia i zainteresowania; humanistyczne, matematyczno-informatyczne, przedmiotowe, językowe, artystyczne, sportowe, organizacyjne. Już przeprowadzono diagnozę uczniów zgodnie ze Szkolnym Programem Wspierania Uzdolnień. A teraz uczniowie będą mogli uczestniczyć w zajęciach:

Mikro i Makrokosmos – cykl zajęć przyrodniczych

Warsztat konstruktora – projektowanie, programowanie

Ćwicz jak… - zajęcia sportowe – rewalidacyjne, korekcyjne, zawody

i turnieje

Artystyczna dusza – warsztat muzyczne, teatralne, rękodzieła

Jesteśmy razem – warsztaty integracyjne.

Serdecznie Was wszystkich zapraszamy do aktywnego udziału w zajęciach!

Wszystkie działania w tym projekcie realizowane będą ze środków Fundacji PZU.


Nauka bez granic

5- 6 października br. Zespół Szkół ogólnokształcących w Bystrzycy Kłodzkiej miał zaszczyt organizować jubileuszową – 10 edycję regionalną Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. Koordynatorem tego święta nauki była nauczycielka geografii, dr Małgorzata Żochowska. W tym roku program był bogaty, obejmował 57 wykładów prowadzonych przez ludzi specjalizujących się w danej dziedzinie wiedzy. DFN rozpoczęła uroczysta inauguracja w auli szkolnej. Mieliśmy przyjemność gościć przedstawicieli władz lokalnych, Rady Miasta, dyrektorów instytucji współorganizujących Festiwal: Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych, Szkoły Muzycznej, Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy, Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury, przedstawicieli rady programowej oraz nauczycieli emerytów. Środowiskowego koordynatora XX DFN, prof. dr hab. Tadeusz Dobosz podziękował samorządowi oraz lokalnym instytucjom za finansowe wsparcie Festiwalu.
Ważnym punktem imprezy był udział licealistów w debacie oksfordzkiej na Politechnice Wrocławskiej. Nasi uczniowie debatowali o sztuce tolerancji z maturzystami z Liceum Ogólnokształcącego nr XII we Wrocławiu. Duchowo wspierali ich siedzący na widowni nauczyciele i uczniowie z klasy I B i III A. W czwartkowy wieczór w MGOK-u odbyło się spotkanie z podróżnikiem, odkrywcą źródeł Amazonki, Jackiem Pałkiewiczem. Święto nauki zakończył koncert absolwentów Społecznego Ogniska Muzycznego w Bystrzycy Kłodzkiej oraz Nauczycielskiego Międzynarodowego Chóru „Chór z Gór” pod dyr. Elżbiety Kubicz. DFN to dobra zabawa, ale przede wszystkim nauka. Każdy z nas lubi taką formę przekazywania wiedzy, a tematy wykładów często były dla nas czymś nowym.


Wiktoria Sarka, I Liceum Ogólnokształcące

Zawody NORDIC WALKING oraz TERENOWY BIEG GÓRSKI

W sobotę, 30 września, odbyły się zawody  NORDIC WALKING oraz TERENOWY BIEG GÓRSKI organizowany przez Nadleśnictwo Bystrzyca Kłodzka.

Naszą szkołę reprezentowały dziewczęta z klasy 3 B pod opieką pana Daniela Kruka i pana Piotra Wróbla.  Trasa biegu wynosiła  8,6 km. W klasyfikacji generalnej Weronika Bajek zajęła 1 miejsce natomiast Aleksandra Czachor 2 miejsce.  GRATULUJEMY.

 8c2ca005a914f7fdc2c9b18efc7bc7ca.jpg 8cf38cae95e0c622a262e8a19db34306.jpg

33a27cfbe1dc14bfe67a9dbfc3c828e9.jpg 57e84cb28a3c6ad06c45611ec59da3de.jpg

O TABLICZCE MNOŻENIA

W piątek, 29 września obchodziliśmy VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Akcja prowadzona była w szkołach na całym świecie. W tym roku do akcji zgłosiły się 3883 szkoły!
„Tabliczkowa wiedza” sprawdzana była podczas krótkich egzaminów z tabliczki mnożenia. Uczniowie z klasy II d i II e gimnazjum utworzyli specjalne
Patrole Egzaminacyjne. Zaopatrzeni w losy przepytywali starszych i młodszych kolegów w bystrzyckich szkołach oraz osoby dorosłe w naszym mieście. Nagrodą za bezbłędną odpowiedź był specjalnie przygotowany medal. Zaistniała potrzeba dodrukowania medali, gdyż dużo osób poradziło sobie doskonale z tabliczką mnożenia!

01d7fac73469fa8740e11b645a5285fa.png

OBEJRZYJ ZDJĘCIA

 

Our website is protected by DMC Firewall!