Sukces naszej uczennicy

W marcu 2017 roku uczniowie z naszego gimnazjum wzięli udział w konkursie na kartkę wielkanocną ogłoszonym przez Panią Burmistrz Bystrzycy Kłodzkiej - Renatę Surmę.

Dnia 03.04.2017 r. w oficjalnie ogłoszono wyniki. Spotkanie odbyło się w MGOK, gdzie czekało na nas dużo niespodzianek: poczęstunek i upominki dla wszystkich uczestników. Najważniejszy fakt tego dnia to II nagroda (300 zł+ upominki), którą zdobyła Klaudia Dutko z kl. III c.

Gratulujemy Klaudii i życzymy dalszych sukcesów.

Małgorzata Kociumbas

96e369e6709783b11a87ced80b43faa9.png

.

Szanowni Państwo, 

Miło mi poinformować, że uczennica Randia Poma została laureatką konkursu „Moja romska tożsamość". Uroczyste wręczenie nagród przez Pana Wojewodę Dolnośląskiego Pawła Hreniaka  odbędzie się w piątek 7 kwietnia o godz. 12:00  w Centrum Historii Zajezdnia we Wrocławiu. Serdecznie zapraszam.   

Justyna Matkowska
Pełnomocnik Wojewody Dolnośląskiego do spraw mniejszości narodowych i etnicznych 
Biuro Wojewody
Dolnośląski Urząd Wojewódzki we Wrocławiu

1a30f180c0feaea87dea2fb18ec169b3.jpg

SUKCES NASZEJ DRUŻYNY PIŁKI RĘCZNEJ

W dniu 10.02.2017 r. na hali widowiskowo-sportowej w Bystrzycy Kłodzkiej miały miejsce zawody w piłkę ręczną chłopców, w których brały udział cztery drużyny:

- Gimnazjum nr 1 w Bystrzycy Kłodzkiej;

- Publiczne Gimnazjum w Kłodzku;

- Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi w Kłodzku;

- Publiczne Gimnazjum w Jugowie.
Pierwszy mecz naszej drużyny z Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi w Kłodzku był bardzo wyrównany. Ostatecznie zawodnicy z Bystrzycy Kłodzkiej w ostatnich minutach zdobyli bramkę, która zadecydowała o zwycięstwie.
Mecz pomiędzy szkołą z Kłodzka a Jugowem zakończył się awansem do finału Gimnazjum z Kłodzka. 

Finaliści:

I miejsce Gimnazjum Publiczne w Kłodzku.
II miejsce Gimnazjum nr 1 w Bystrzycy Kłodzkiej.
III miejsce Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi w Kłodzku.
IV miejsce Gimnazjum Publiczne w Jugowie.

Skład pod opieką pana Jarosława Kaszyńskiego i Piotra Wróbla tworzyli: Kacper Mruk,Karol Kogut, Maciej Dymek, Jakub Zapotoczny, Kamil Dymek, Piotr Mrożek, Paweł Czerwiński, Michał Parasiewicz, Jakub Calów, Michał Wizimirski, Maciej Szymański, Filip Kozłowski, Łukasz Mackiewicz, Marcin Michajluk, Miłosz Tysiak.

0c46d6ff7949030f1378aeb48866e8d4.JPG 74b84fce8dd265c350b70c31dce7ac61.JPG

Długo oczekiwane zwycięstwo!!!!!!!!

Po raz pierwszy dziewczęta naszego Gimnazjum 9 lutego na zawodach w Kłodzku zdobyły Mistrzostwo Powiatu Kłodzkiego Szkół Gimnazjalnych w piłce ręcznej. Już w marcu będą walczyć o wejście do finału dolnośląskiego w półfinale strefy wałbrzyskiej. Wszystkim zawodniczkom składamy gratulacje, trzymamy kciuki i oczekujemy dalszych sukcesów!!!!

31b0a40de765396768fba16b08a8d550.jpg

Skład zespołu: Julia Pusz, Klaudia Paluch, Kornelia Kulawik, Aleksandra Idzi, Weronika Daszkiewicz, Emilia Gościańska, Weronika Bajek, Julia Pawlukiewicz, Wiktoria Szargawińska, Paulina Stańczyk, Magdalena Gieshaimer, Aleksandra Knapik, Lena Wdowiak, Kornelia Dudka.

 

 

 

Amanda Konefał, Izabela Marcinów

 

Międzyszkolny Przegląd Piosenki Polskiej

10.02. 2017 roku odbył się w naszej szkole Międzyszkolny  Przegląd Piosenki Polskiej.

W wydarzeniu uczestniczyli uczniowie różnych gimnazjów. A oto wyniki:

I miejsce – Weronika Niewiadomska z Gimnazjum w Polanicy Zdroju

II miejsce -  Aleksandra Wawryk z Gimnazjum w Wilkanowie 

III miejsce – Julia Rycyk z Gimnazjum w Bystrzycy Kłodzkiej

Nagrodę publiczności zdobyła Aneta Sadzińska, a specjalną nagrodę jury za wyróżniającą się interpretację  otrzymał Piotr Stopyra. Obydwoje są uczniami naszego  gimnazjum.

Przegląd zorganizowały i profesjonalnie prowadziły uczennice klasy III a gimnazjum (Weronika Adamów, Dominika Alinkiewicz, Agnieszka Chruściak i Izabela Komisarczyk) pod kierunkiem pani Małgorzaty Kociumbas. Wydarzenie zrealizowano w ramach projektu edukacyjnego klas trzecich. Gratulujemy zwycięzcom i organizatorom!

OBEJRZYJ ZDJĘCIA

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!