Podsumowanie I semestru 2018/2019

PODSUMOWANIE I SEMESTRU 2018/2019 w GIMNAZJUM

Uczniowie wyróżnieni:

 

NAJWYŻSZE (średnia 4,75 i powyżej)

Nazwisko i imię średnia

3a Jas Julia 5,27

3d Franaszczyk Julia 5,14

3a Otremba Wiktoria 5,07

3e Gulij Martyna 4,93

3a Samborska Nicoll 4,87

3e Gąsior Wiktoria 4,80

3e Kruk Emilia 4.80

3b Bąk Natalia 4,79

  

Wyróżnienie za

Ze 100% frekwencję – Maja Tomala klasa 3b

 

 

Osiągnięcia uczniów gimnazjum w I semestrze 2018/2019

1. Międzyszkolny Mikołajkowy Konkurs Matematyczny dla gimnazjum i klas ósmych SP :

Brunon Złotowski 3eG II miejsce

Emilia Kruk 3eG, Piotr Kowalczewski 3aG – wyróżnienie, Koordynatorzy p. M. Karpowicz i p.S. Patynko – Ryznar oraz współpraca K.Kuczer,D.Wieja,J.Grelak,K.Olejnik -Boczoń

 

2. Aneta Czermak 3bG i Julia Franaszczyk 3dG - I miejsce w międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim Poezji Niemieckojęzycznej, opiekun p. M. Gacek i p. H.P. Keuten

3. Plastyczny konkurs gminny związany z obchodami 700 - lecia nadania praw miejskich Bystrzycy Kł. - Krzysztof Idzi z 3dG II miejsce opiekun p. E. Idzi - Ważgint

4. Plastyczny gminny konkurs „Najpiękniejsza Kartka Bożonarodzeniowa II miejsce Krzysztof Idzi z 3dG, opiekun p. E. Idzi – Ważgint

5. Jakub Witkowski 3aG -wyróżnienie w Gminnym Konkursie Plastycznym z okazji Święta Niepodległości

  

PODSUMOWANIE I SEMESTRU 2018/2019 - klasy 7 i 8 SP

Uczniowie wyróżnieni:

 

klasa Nazwisko i imię średnia

7b Grzyb Martyna 4,86

8a Jajkiewicz Magdalena 4,86

8a Kuczer Konstancja 4,86

8a Cieślik Delfina 4,79

8a Jaśnikowska Amelia 4,79

 

Wyróżnienie za

100% frekwencję – Patrycja Stachowiak 8b

 

Imprezy sportowe z uczestnictwem młodzieży gimnazjalnej oraz klas 7 i 8 w I semestrze 2018/2019

1) 28.09.2018r.- Mistrzostwa Powiatu Kłodzkiego Szkół Gimnazjalnych w biegach przełajowych. (sztafety)

* W kategorii dziewcząt sztafeta zajęła IV miejsce

* W kategorii chłopców sztafeta zajęła V miejsce

 

2. 30.10.2018r. Mistrzostwa Gminy w piłce koszykowej.

Reprezentacja dziewcząt – 1 miejsce

Reprezentacja chłopców - 1 miejsce

 

3. 09.11.2018r. – Bieg Niepodległości

 

4. 09.11.2018r. – Biegi terenowe na orientację

 

5. 14.12.2018r. – Mistrzostwa Gminy w siatkówce dziewcząt i chłopców

Reprezentacja dziewcząt – 1 miejsce

Reprezentacja chłopców - 1 miejsce

 

6. 19.12.2018r. – Mistrzostwa Rejonu w siatkówce dziewcząt – 1 miejsce

 

7. 20.12.2018r. – Mistrzostwa Rejonu w siatkówce chłopców – 1 miejsce

SUKCESY UCZNIÓW GIMNAZJUM W ROKU SZKOLNYM 2016/2017

 

Konkurs

Uczeń

Opiekun

Ortografii- konkurs szkolny

Mistrzyni Ortografii- Aneta Klimczak;

Wicemistrzynie Ortografii- Julia Matera- kl. IIIC

-Aleksandra Knapik- kl. IID

Karolina Dereń- kl. II c G, Udział uczniów w Szkolnym Konkursie Ortograficznym – Julia Pusz, Grzegorz Głąba

M. Dereń

A. Synowiec

konkurs międzyszkolny

XVI edycja konkursu literackiego i artystycznego „ Okolica w literę ujęta” organizowanego przez Bibliotekę Publiczną w Bystrzycy Kł.

I miejsce w kategorii opowiadanie Sandra Krzysztofik; II miejsce w kategorii opowiadanie Julia Franaszczyk, wyróżnienie w kat. fotografia Julia Franaszczyk, Mateusz Urbańczyk

M. Dereń

 

Dolnośląski Konkurs Żywego Słowa „ Śladami Papuszy” - Poma Randia ( II miejsce)

 

Poma Randia ( II miejsce)

A. Szkwarek – Bernacka

E. Samborska

IX Ogólnopolski Konkurs Multimedialny o Janie Pawle II w Świdnicy

 

Julia Mikołajczyk finalistka

 

Międzyszkolny  Przegląd Piosenki Polskiej

III miejsce – Julia Rycyk , wyróżnienie , udział Katarzyny Rychlickiej

 

M. Kociumbas

konkurs „Moja romska tożsamość". Uroczyste wręczenie nagród przez Pana Wojewodę Dolnośląskiego Pawła Hreniaka  

 

Randia Poma została laureatką konkursu

A. Szkwarek – Bernacka

E. Samborska

Stypendium muzyczne, udział w ogólnopolskich warsztatach muzycznych

Randia Poma, Weronika Mirga, Gracjan Mirga

A. Szkwarek – Bernacka

E. Samborska

Konkurs Zdolny Ślązak

IId K.Pojasek – udział w etapie powiatowym

Grzegorz Głąba udział w etapie powiatowym, cz.humanistyczna,

cz. językowa

J.Biniek, M. Węckowicz

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny Ogólnopolski ”Stok nie jest dla bałwanów”

 

udział Klaudia Dutka

M. Kociumbas

Konkurs plastyczny „Kartka Wielkanocna” Emilia Romanowska i Julia Mikołajczyk otrzymała dyplom od Burmistrza Bystrzycy Kłodzkiej

 

Emilia Romanowska i Julia Mikołajczyk otrzymała dyplom od Burmistrza Bystrzycy Kłodzkiej

M. Kociumbas

Konkurs matematyczny Kangur

 

Brunon Złotowski

J. Ćwik - Jacuk

Powiatowy Konkursu Języka Angielskiego

Grzegorz Głąba-finalista

A. Bodnar

Gimnazjada Gmin Masywu Śnieżnika – Międzylesie III miejsce ( przygotowanie zespołu ) – Magdalena Hyjek, Aneta Klimczak, Lucyna Zasępa.

 

III miejsce zespołu – Magdalena Hyjek, Aneta Klimczak, Lucyna Zasępa

J.Biniek

Konkurs Dziennikarski „Współczesny Dolny Śląsk”

 

D. Alinkiewicz – udział w konkursie

E. Magierowska

Konkurs Kultury Języka Polskiego

 

Emilia Romanowska i Karolina Dereń ( zakwalifikowała się do finału w Kłodzku).

M. Dereń

Konkurs kulinarn-”Projekt Winiary” -zdrowe gotowanie

Udział w konkursie zespołu

M. Kociumbas

Konkurs plastyczny

„Pory roku w malarskim oku”

 

Udział w konkursie

M. Kociumbas

Konkursy Plastyczne organizowany przez Klub Anima we Wrocławiu

„Stwory i Potwory”

„Legendy Polskie

 

Udział w konkursie

M. Śliwowska

Szkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek

I miejsce klasa I a

J. Ćwik – Jacuk, W. Jacuk

M. Kociumbas

Szkolny Konkurs plastyczny wielkanocny

Krowiak Alicja, Zeliszek Małgorzata

M. Kociumbas

Szkolny Maraton Matematyczny

Marcin Grzyb (II miejsce).

Udział

Dereń Karolina, Julia Mikołajczyk, Jakub Jurkiewicz, Emilia Romanowska

 

 

Konkurs z języka angielskiego „ Miasta USA”

 

Emilia Romanowska

 

Konkurs plastyczny „Prawa Człowieka”

 

Emilia Romanowska

 

Szkolny Konkurs z Języka Niemieckiego

udział Aneta Klimczak, Natalia Baron, Piotr Stopyra -I miejsce- A.Klimczak, II miejsce – P.Stopyra

 

Szkolnym Konkursie Językowo – geograficzny

Wiktoria Otręba IIm

 

Konkurs wiedzy o krajach niemieckojęzycznych

 

I miejsce zajęła uczennica klasy III b Julia Pusz, II  - Wiktoria Otremba z kl. I a , III-Maja Tomala z kl. Ib.

 

Konkurs Geograficzno-językowy; j.angielski

 

J.Biniek przy współpracy: A. Bodnar,M.Feszczak

Konkurs z geografii fizycznej świata

 

 

J.Biniek

Konkurs o AIDS

 

 

A.Abelec

Konkurs klas III gimnazjum ( mecz chemiczny ) „ Chemia w szklance i na talerzu”

 

 

-K.Gąsiorowska

 

Konkurs o zdrowiu M.Włosowicz

 

 

M.Włosowicz

Konkurs przyrodniczy biologiczno-ekologiczny

 

M.Włosowicz

Konkurs na plakat o solach w życiu człowieka kl II gimnazjum

 

1 MIEJSCE -J. Chruściak kl. 2a

M.Węckowicz

SUKCESY SPORTOWE UCZNIÓW GIMNAZJUM 2016/2017

1 miejsce w klasyfikacji generalnej szkół gimnazjalnych.

( w rywalizacji brały udział 24 szkoły gimnazjalne)

Imprezy sportowe z uczestnictwem młodzieży gimnazjalnej.

 

Zawody:

 

1) 28.09.2016r.- Mistrzostwa Powiatu Kłodzkiego Szkół Gimnazjalnych w sztafetowych biegach przełajowych.

W kategorii dziewcząt sztafeta zajęła II miejsce

W kategorii chłopców sztafeta zajęła III miejsce

 

I.2) 01.10.2016 r. - V ZAWODY NORDIC WALKING i TERENOWY BIEG GÓRSKI (udział) Nadleśnictwo Bystrzyca Kłodzka.

3) 06.10.2016r - Mistrzostwa Rejonu w piłce nożnej chłopców zespół zajął I miejsce

4) 12. 10. 2016r. Mistrzostwa Powiatu w piłce nożnej chłopców zespół zajął I miejsce

5) 19.10.2016r.- Półfinał Strefy Wałbrzyskiej w piłce nożnej chłopców zespół zajął III miejsce

6) 04.11.2016r. - Mistrzostwa Gminy w piłce koszykowej chłopcy II miejsce dziewczęta I miejsce

7) 09.11.2015r - Mistrzostwa Powiatu Kłodzkiego Szkół Gimnazjalnych w piłce koszykowej dziewcząt.

zespół zajął III miejsce

8) 09.12.2016r. – Mistrzostwa Gminy w piłce siatkowej chłopców.

Zespół zajął II miejsce

9). 13.12.2016r. – Mistrzostwa Gminy w piłce siatkowej dziewcząt

 zespół zajął I miejsce

10). 19.12.2016r. - Mistrzostwa Rejonu w piłce siatkowej dziewcząt

zespół zajął I miejsce

11). 04.01.2017r. - Mistrzostwa Powiatu Kłodzkiego Szkół Gimnazjalnych w piłce siatkowej dziewcząt

zespół zajął III miejsce

12). 16.10.2016r. – Wyjazd na mecz siatkówki ORLEN LIGII KOBIET pomiędzy drużynami IMPEL WROCŁAW – KSZO OSTROWIEC

13). 15.11.2016r. – Sparing siatkówka Gim Bystrzyca – Gim Międzylesie

14). 14.11.2016r. – Wyjazd na mecz Reprezentacji Polski w piłce nożnej POLSKA – SŁOWENIA

15). 27.01.2017r.- Mistrzostwa Powiatu Kłodzkiego Szkół Gimnazjalnych w narciarstwie alpejskim.

Drużynowo

Chłopcy – II miejsce

Indywidualnie

Michał Nasiadko – II miejsce

Ignacy Dębski - VIII miejsce

16). 06.02.2017r. – Mistrzostwa Dolnego Śląska w narciarstwie alpejskim szkół

gimnazjalnych – chłopcy

Drużynowo

Chłopcy – VII miejsce

Indywidualnie

Michał Nasiadko – X miejsce

Ignacy Dębski – XXVIII miejsce

 

17). 09.02.2017r. – Mistrzostwa Powiatu Kłodzkiego Szkół Gimnazjalnych w

piłce ręcznej dziewcząt. 1 miejsce

18). 10.02.2017r. – Mistrzostwa Powiatu Kłodzkiego Szkół Gimnazjalnych w

piłce ręcznej chłopców. ( Organizacja zawodów) 2 miejsce

19). 15.03.2017 r. – Półfinał Strefy Wałbrzyskiej w piłce ręcznej dziewcząt.

2 miejsce

20). 21.03.2017 r. – Wyjazd na mecz Orlen Ligii w siatkówce kobiet do

Wrocławia. Impel Wrocław – Chemik Police.

21). 28.03.2017 r. – Wyjazd na mecz sparingowy w siatkówce dziewcząt do

Międzylesia. Klasa 1 c i 3b

22). 10.04.2017 r. – Mecz sparingowy z Gimnazjum w Wilkanowie w siatkówce

dziewcząt . klasa 2 b

23). 11.05.2017 r. – Indywidulane Mistrzostwa w Lekkoatletyce Szkół

Gimnazjualnych.

100m – Julia Pusz – 3 miejsce

P. Czerwiński – 3 miejsce

Skok w dal – P.Stańczyk – 1 miejsce

M. Radkiewicz – 2 miejsce

300 m – W. Bajek – 2 miejsce

W. Daszkiewicz – 3 miejsce

F. Kozłowski – 1 miejsce

24). 16.05.2017 r. Mistrzostwa Dolnego Śląska w Lekkoatletyce - Świdnica.

25). 18.05.2017 r. – Mistrzostwa powiatu w piłce nożnej dziewcząt

4 - miejsce

26). 30.05.2017 r. – II Międzynarodowy turniej w piłce nożnej o Puchar

Dyrektora ZS w Wilkanowie.

Klasa 2 – II miejsce

Klasa 1 – III miejsce

27). 02.06.2017 r. - 09.06.2017 – Obóz sportowy Rewal.

28). 13.06.2017 r. – Mistrzostwa Powiatu w siatkówce plażowej.

5 miejsce – dziewcząt

6 miejsce - chłopców

 

Imprezy sportowe z uczestnictwem młodzieży gimnazjalnej w roku szkolnym 2015/2016

Zawody:

  1) 30.09.2015r.- Mistrzostwa Powiatu Kłodzkiego Szkół Gimnazjalnych w biegach przełajowych.

  • W kategorii dziewcząt sztafeta zajęła V miejsce
  • W kategorii chłopców sztafeta zajęła V miejsce

 2) 26.09.2015r. Dzień Sportu. – Zawody sportowe w piłce nożnej dla chłopców i   piłce siatkowej dla dziewcząt. Uczniowie walczyli o tytuł mistrza klas I, II, III

 3) 08.10.2015r - Mistrzostwa Rejonu w piłce nożnej chłopców

  • zespół zajął I miejsce

 4) 13. 10. 2015r. Mistrzostwa Powiatu w piłce nożnej chłopców

 zespół zajął I miejsce

 5) 19.10.2015r.- Półfinał Strefy Wałbrzyskiej w piłce nożnej chłopców

  • zespół zajął III miejsce

6) 09.11.2015r - Mistrzostwa Powiatu Kłodzkiego Szkół Gimnazjalnych w piłce koszykowej dziewcząt.                           

  • zespół zajął III miejsce

7) 13.11.2015r - Mistrzostwa Powiatu Kłodzkiego Szkół Gimnazjalnych w piłce koszykowej chłopców.                            

  • zespół zajął IV miejsce

8). 25.11.2015r. – Mistrzostwa Gminy w piłce siatkowej dziewcząt        

  • zespół zajął I miejsce

9). 07.12.2015r. - Mistrzostwa Rejonu w piłce siatkowej dziewcząt

  • zespół zajął I miejsce

10). 16.12.2015r. - Mistrzostwa Powiatu Kłodzkiego Szkół Gimnazjalnych w piłce siatkowej dziewcząt

  • zespół zajął IV miejsce

11). 04.11.2015r. – Wyjazdy na mecz siatkówki ORLEN LIGII KOBIET pomiędzy drużynami IMPEL WROCŁAW – PGE ATOM TREFL SOPOT – BKS ALUPROF PROFI CREDIT BIELSKO BIAŁA – LEGIONOVIA LEGIONOWO

W wyjazdach  brało  udział około 35 z uczniów z naszej szkoły.

W roku szkolnym odbyły się trzy wyjazdy na mecze.

12). 29.04.2016 – COCA COLA CUP 2016 TRZECIA RUNDA ( SZCZYTNA) GIM CHŁOPCY – 1 m

13). 26.04.2016 – BIEG W SOKOŁÓWCE – PRO MEMORIAŁ LEONA BIRKHOLZA

14). 09.05.2016 – COCA COLA CUP chłopców ZĄBKOWICE ŚLĄSKIE 3m

15). 10.05.2016 – MISTRZOSTWA POWIATU LEKKOATLETYKA GIMNAZJUM

                     sztafeta 4x100m chłopcy – 2 m

                     sztafeta 4x100m dziewczyny – 2m

                     bieg na 300 m – Weronika Daszkiewicz – 3 m

                     bieg na 600m – Jowita Kaplita  - 2m

                     sztafeta szwedzka(dziewcząt) – 3 m

16). 13.05.2016 – Turniej piłki nożnej gimnazjum chłopcy ,,Lądecka Jedynka”

                       1 klasa – 6 m

                       2 klasa -  2 m

17). 17.05.2016 – FINAŁ STREFY WAŁBRZYSKIEJ W LEKKOATLETYCE GIMNAZJUM

                      sztafeta 4x100m – 3miejsce

                      bieg na 600 m – 3miejsce

                      bieg na 300m – 2 miejsce

18). 24.05.2016 -  Mistrzostwa Powiatu Kłodzkiego w siatkówce plażowej dziewcząt gimnazjum 6 m

 

19). 25.05.2016 – Międzyszkolny turniej siatkówki dziewcząt o PUCHAR DYREKTORA ZSO – GIMNAZJUM NR 1 W BYSTRZYCY KŁODZKIEJ

1m – klasa 2 sportowa

3m – klasa 1 sportowa

 

20). Coca Cola Cup dziewcząt Polanica 3m

 

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd