OBCHODY DNIA SYBIRAKÓW

17 września 2010 r. udaliśmy się ze szkolną delegacją do Muzeum Filumenistycznego na obchody Dnia Sybiraków. Gimnazjum reprezentowały Nikola Tokarz, Anna Opoczka i Sabina Szwaja. Natomiast delegatami z Liceum Ogólnokształcącego byli Patrycja Gościańska, Roksana Skowrońska i Piotr Kaleta.

Obchody rozpoczęły się odśpiewaniem hymnu Sybiraków oraz uczczeniem zmarłych Członków Koła minutą ciszy. Następnie były życzenia i podziękowania m.in. od naszych szkół. Wystąpił zespół ?Jarzębinki?. Później było przemówienie pana prezesa Jerzego Kobrynia, pani burmistrz Renaty Surmy i innych osób. Kolejno wypowiadali się Sybiracy, którzy wspominali swoje ciężkie i tragiczne przeżycia. Podczas uroczystości można było nabyć książkę ?Wspomnienia Sybiraków II?.

Po zakończeniu obchodów zostaliśmy, aby pomóc posprzątać.

ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ

 

Our website is protected by DMC Firewall!