OBCHODY DNIA SYBIRAKÓW

17 września 2010 r. udaliśmy się ze szkolną delegacją do Muzeum Filumenistycznego na obchody Dnia Sybiraków. Gimnazjum reprezentowały Nikola Tokarz, Anna Opoczka i Sabina Szwaja. Natomiast delegatami z Liceum Ogólnokształcącego byli Patrycja Gościańska, Roksana Skowrońska i Piotr Kaleta.

Obchody rozpoczęły się odśpiewaniem hymnu Sybiraków oraz uczczeniem zmarłych Członków Koła minutą ciszy. Następnie były życzenia i podziękowania m.in. od naszych szkół. Wystąpił zespół ?Jarzębinki?. Później było przemówienie pana prezesa Jerzego Kobrynia, pani burmistrz Renaty Surmy i innych osób. Kolejno wypowiadali się Sybiracy, którzy wspominali swoje ciężkie i tragiczne przeżycia. Podczas uroczystości można było nabyć książkę ?Wspomnienia Sybiraków II?.

Po zakończeniu obchodów zostaliśmy, aby pomóc posprzątać.

ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd