WYMIANA POLSKO-NIEMIECKA - 31.03-06.04.2011

Już po raz szósty młodzież naszego Gimnazjum brała udział w szkolnej wymianie polsko-niemieckiej. W dniach od 31.03 do 06.04.2011 r. uczniowie Roland Gymnasium w miejscowości Burg koło Magdeburga gościli 15 osobową grupę uczniów z klas I-III.
Celem spotkania była przede wszystkim integracja młodzieży, nauka języka, a także poznanie innej kultury i nauka tolerancji wobec innych narodowości. Młodzież polska mieszkająca u rodzin niemieckich poznała codzienne życie typowej niemieckiej rodziny, tradycyjne potrawy, zwyczaje oraz sposoby spędzania wolnego czasu w niemieckich domach.
Uczestnicy spotkania zwiedzili najciekawsze miejsca w miejscowości Burg oraz spotkali się z przedstawicielem Rady Miasta. Niemieccy prowadzący zorganizowali interesującą wycieczkę do Berlina, gdzie uczniowie zwiedzili główne zabytki stolicy Niemiec oraz przeżyli lekcję historii i sztuki podczas zwiedzania Muzeum Pergamonu, słynącego ze zbiorów starożytnej architektury oraz hellenistycznej rzeźby.  W czasie dwudniowej wycieczki do Wernigerode młodzież miała okazję zobaczyć piękne okolice gór Harzu, poznać legendy związane z tym regionem Niemiec, zwiedzić średniowieczny zamek oraz spędzić wolny czas z kolegami z Niemiec, biorąc udział w grach sportowych i warsztatach językowych.
Zarówno polscy jak i niemieccy uczniowie byli pozytywnie zaskoczeni i zadowoleni ze spotkania. We wrześniu 2011 r. odbędzie się rewizyta młodzieży niemieckiej. Uczestnicy wymiany z niecierpliwością czekają na przyjazd swoich niemieckich kolegów.


Organizator wymiany
Magdalena Gacek

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA ZDJĘĆ

Our website is protected by DMC Firewall!