MIKOŁAJOWO ? MATEMATYCZNE ZMAGANIA

6. grudnia 2011 roku w Gimnazjum nr 1 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Bystrzycy Kłodzkiej odbył się kolejny już, XII Międzygimnazjalny Mikołajowy Konkurs Matematyczny. Organizatorami konkursu były nauczycielki matematyki ? Teresa Sobczuk i Joanna Ćwik-Jacuk oraz nauczyciel informatyki ? Waldemar Jacuk. Z matematycznymi zadaniami zmagali się uzdolnieni matematycznie uczniowie gimnazjów Masywu Śnieżnika ? Lądka Zdroju, Międzylesia, Wilkanowa, Stronia Śląskiego oraz Bystrzycy Kłodzkiej. Zadania były bardzo różne, część z nich dotyczyła oczywiście św. Mikołaja.

W klasach pierwszych dwa pierwsze miejsca zdobyły: Karolina Staroń z Lądka Zdroju oraz Paweł Bogdan z Międzylesia, drugie miejsce Aleksandra Maksylewicz z Bystrzycy Kłodzkiej, trzecie miejsce Maciej Chyła z Lądka Zdroju. W klasach drugich pierwsze miejsce zdobyła Angelika Bońkowska z Bystrzycy Kłodzkiej, drugie miejsce Klaudia Wojtyła z Bystrzycy Kłodzkiej, trzecie miejsce Jakub Kobiałka ze Stronia Śląskiego. W klasach trzecich pierwsze miejsce zdobyła Grażyna Stodolnik z Bystrzycy Kłodzkiej, drugie miejsce zdobył Jakub Kozimor z Bystrzycy Kłodzkiej zaś trzecie miejsca zdobyli Małgorzata Krawczyk z Wilkanowa oraz Hubert Lang z gimnazjum w Bystrzycy Kłodzkiej. Gratulujemy wszystkim zwycięzcom!

.   Konkurs miał miłą, zgodną z klimatem mikołajowego święta oprawę. Nagrody rozdawał ?prawdziwy Mikołaj?. Uczniowie mieli okazję do wypróbowania własnych sił, porównania swoich możliwości oraz do poznania się.

Sponsorem atrakcyjnych nagród było czasopismo KOMPUTERŚWIAT, Bank Zachodni WBK S.A. oddział w Bystrzycy Kłodzkiej oraz PZU S.A. oddział w Bystrzycy Kłodzkiej

Uczestnicy zawodów otrzymali drobne, mikołajowe upominki oraz zostali ugoszczeni pysznymi, słodkimi bułeczkami sponsorowanymi przez piekarnię Bagietka.

Wszystkim sponsorom serdecznie dziękujemy.

Joanna i Waldemar Jacukowie

Gimnazjum nr 1 w Bystrzycy Kłodzkiej

 ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ

Our website is protected by DMC Firewall!