SPOTKANIE Z BARTŁOMIEJEM SKRZYŃSKIM

02.04.2012 r. w auli naszej szkoły odbył się wykład pod hasłem "Mój przyjaciel - osoba niepałnosprawna". Ponieważ, że nasza szkoła bierze udział w projekcie SZKOŁA BEZ PRZEMOCY, nasze grono pedagogiczne zaprosiło do naszej szkoły pana Bartłomieja "Skrzynię" Skrzynickiego, który choruje na zanik mięśni i porusza się na wózku inwalidzkim. Jak pan Bartłomiej opowiadał nam, zdiagnozowano jego chorobę kiedy miał  zaledwie około 5 lat. Mimo to nie poddał się. Mimo niepełnosprawności, postanowił się uczyć i zdobył wiele. Z wykształcenia jest dziennikarzem. Jest także producentem własnych programów. W pełni pomagają mu rodzice i przyjaciele. On również sam pomaga innym np. założył własną fundację dla osób niepełnosprawnych. Jak sam pan Bartłomiej mówił: "Jeśli jesteś niepełnosprawny, dalej możesz żyć i spełniac swoje marzenia". Wszyscy na sali byli zachwyceni wykładem pana Bartłomieja. Na koniec bili głośne brawa i dziękowali mu za takie piękne i ciepłe słowa. Jednakże na koniec dodał, że pomoc osobom niepełnosprawnym jest bezcenna i dlatego trzeba być otwartym i przełamać barierę stresu oraz skrępowania.

ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ

DMC Firewall is a Joomla Security extension!