Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym”

                Nasza szkoła włączyła się w organizację uroczystości "Trudny patriotyzm - obchody Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych". W ramach obchodów odbył się cykl imprez poświęconych pamięci żołnierzy niezłomnych. Pierwszym wydarzeniem był Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym”, który odbył się 28. lutego. Symboliczny dystans biegu - 1963 metrów, nawiązywał do daty śmierci ostatniego partyzanta Józefa Franczaka „Lalka”, który poległ w 1963 roku. Wspólnie z mieszkańcami miasta pobiegł znany sportowiec pan Marcin Marciniszyn.

W Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych – 1. marca w Zespole Szkół Ogólnokształcących odbyła się debata historyczna, w trakcie której gościliśmy młodzież Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych. Przebiegała pod hasłem "Trudny patriotyzm". Starano się znaleźć odpowiedź na pytanie, czy postawa żołnierzy niezłomnych może stanowić wzór patriotyzmu.

Obchody Dnia pamięci Żołnierzy Wyklętych objęła patronatem honorowym Minister Edukacji Narodowej pani Anna Zalewska. Pani minister wzięła udział w biegu w naszym mieście.

 ZOBACZ ZDJĘCIA

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd