Lajk, hejt i globalna wioska, czyli kolejna lekcja o mediach

7 marca licealiści i gimnazjaliści mieli okazję uczestniczyć w "Lekcji o mediach", pt. "Lajk, hejt
i globalna wioska. Jak odnaleźć się w internetowym świecie?"
Lekcja odbyła się w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Bystrzycy Kłodzkiej. Wykład poprowadził aktor, Tomasz Korczyk.

Uczniowie dowiedzieli się, jakie zagrożenia niosą informacje, które o sobie umieszczają
w internecie. Na filmiku zobaczyli, jak przez posty dodawane na Instagramie ktoś może dowiedzieć się, gdzie aktualnie przebywają. Przedstawiono, jak wiele informacji w internecie może być nieprawdziwych oraz zaprezentowano, jak je zweryfikować.

Sporo uwagi poświęcono youtuberom, którzy często w swoich wystąpieniach mają ukryte reklamy konkretnych produktów, pomimo tego cieszą się ogromnym autorytetem. Ukazano również, jak niebezpieczne konsekwencje może mieć obrażanie innych w internecie, czyli hejtowanie.

Po wykładzie była projekcja filmu "Życie to jest to". Obraz ukazuje, jak bardzo media zmieniają nasze zachowanie i nasze wartości a ludzka tragedia staje się sensacją. Nawet bohater, który uległ nieszczęśliwemu wypadkowi, jako mąż i ojciec stawia na pierwszym miejscu pieniądze i medialny wizerunek.

Z pewnością ta lekcja zmieniła nasze postrzeganie internetu, tego, co w nim umieszczamy.

 

Natalia Kruk i Klaudia Kasperkiewicz

08645ee87d2041c163cca3706b31de25.jpg 94ccb195abc66c6d81fbf65927738c96.jpg 4083bcf15a4a712e604649574d6e9cb2.jpg

Our website is protected by DMC Firewall!