OBCHODY DNIA SYBIRAKA

Dnia 19 września 2018 roku mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w  obchodach Dnia Sybiraka. Uczniowie, wraz   z  panią Iwoną Sulikowską, aktywnie uczestniczyli w wydarzeniu. W obecności dyrektora ZSO w Bystrzycy Kłodzkiej, pana Pawła Popiela,  reprezentanci klas VIII b SP Patrycja Stachowiak  i III b Gimnazjum- Julia Rycyk oraz Natalia Bąk złożyły życzenia. Dziewczęta i chłopcy z klasy VIII zaprezentowali stroje kazachskie. Julia Rycyk przeczytała życzenia skierowane do Sybiraków, po czym wręczono  kwiaty.

            Po  występie zostały wręczone odznaki dwóm Sybirakom, a następnie pan Janusz Kobryń wygłosił prelekcję na temat swojej podróży do Kazachstanu. Odwiedził miejsca pochówku naszych rodaków, którzy zginęli w tamtych czasach. Miał okazję porozmawiać z kobietą, która codziennie widywała Polaków obok milicji.

To bardzo ważne, że młodzież może uczestniczyć w spotkaniach ze świadkami tamtych czasów oraz kultywować pamięć o pomordowanych i zmarłych Sybirakach. Możemy też zwrócić uwagę na to, żeby nie marnować żywności, o którą było tak ciężko podczas zsyłek.

 

Natalia Bąk

Our website is protected by DMC Firewall!