WIZYTA GIMNAZJALISTÓW W PRZYCHODNI WETERYNARYJNEJ

Dnia 13 i 14 października klasy 3d gimnazjum wraz z panią Magdaleną Dereń oraz  3a gimnazjum wraz z panią Luizą Brzezicką, były na kolejnych zajęciach zawodoznawczych w Przychodni Weterynaryjnej w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.

            Spotkanie prowadziły: doktor Marzanna Borkowska- Gulij oraz asystentka- technik weterynarii pani Ewelina Konopacka- Korsak.  Klasy dowiedziały się, jaką ścieżkę kariery należy wybrać, aby zostać technikiem weterynarii czy też weterynarzem. Nie jest to praca łatwa, ale bardzo angażująca- należy kochać zwierzęta, zwracać uwagę na własne bezpieczeństwo, aby nie zostać pogryzionym… Przedstawione zostały zasady pielęgnacji małych zwierząt domowych. Panie wyjaśniły w jaki sposób robią potrzebne badania czy też prześwietlenia. Pokazana została praca laboratoryjna- klasy obejrzały pod mikroskopem kilka pasożytów oraz pracownię rentgenowską.

                       Wyjścia zawodoznawcze są związane z projektem unijnym, w którym bierze udział nasza szkoła. Projekt „Od pierwszoklasisty do licealisty” realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

 

Julia Franaszczyk

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd