WIZYTA GIMNAZJALISTÓW W FIRMIE ODZIEŻOWEJ „DZIANEL”

Dnia 13 listopada uczniowie klasy 3 b gimnazjum, pod opieką pana Piotra Wróbla oraz pani Magdaleny Gacek, udali się na lekcję zawodoznawczą do firmy odzieżowej "Dzianel" w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Wyjścia zawodoznawcze są związane z projektem unijnym, w którym bierze udział nasza szkoła. Projekt „Od pierwszoklasisty do licealisty” realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Dzięki uprzejmości pani Elżbiety Kwaśniewskiej,  młodzież mogła poznać specyfikę każdego z wykonywanych zawodów w firmie “Dzianel”, w której produkuje się odzież. Uczniowie zobaczyli  cały proces produkcji- od projektu do produktu gotowego do sprzedaży. Dowiedzieli się wiele o takich zawodach jak: projektant, wykrawacz, szwaczka, magazynier, sprzedawca.  Pani Elżbieta Kwaśniewska zwróciła uwagę młodzieży na kwalifikacje pracowników zatrudnionych na poszczególnych stanowiskach, wymagania pracodawców z tym związane oraz możliwości zatrudnienia i zapotrzebowanie na lokalnym rynku pracy.

Dziękujemy za umożliwienie zobaczenia kolejnego zakładu pracy. Dowiedzieliśmy się bardzo wielu przydatnych informacji, które z pewnością pozwolą nam lepiej zaplanować własną przyszłość.

Julia Rycyk

Our website is protected by DMC Firewall!