WIZYTA GIMNAZJALISTÓW NA STACJI DIAGNOSTYCZNEJ

Klasa  3 b gimnazjum, pod opieką pana Piotra Wróbla oraz pani Magdaleny Gacek, w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości udała się na zajęcia zawodoznawcze do Stacji Diagnostycznej pana Bolesława Mozolewskiego. To kolejna lekcja ukazująca lokalny rynek pracy. Wyjścia zawodoznawcze są związane z projektem unijnym, w którym bierze udział nasza szkoła. Projekt „Od pierwszoklasisty do licealisty” realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Pan Bolesław Mozolewski nie tylko opowiedział o tym, w jaki sposób działa firma, ale w sposób praktyczny pokazał, jak ważne jest prawidłowe przygotowanie samochodów do eksploatacji na drodze. Stacja diagnostyczna sprawdza auto bardzo dokładnie, zanim dopuści je do ruchu. Istotne jest sprawdzanie świateł, bieżności, hamulców, amortyzatorów a nawet ciśnienia powietrza w kołach. Mogliśmy zobaczyć, jak działa podnośnik hydrauliczny. Weszliśmy  do kanału w celu obejrzenia podwozia samochodu, sprawdzenia czy nie ma wycieków olejów, czy płynów z silnika. Pan Bolesław zwrócił też uwagę na sprawdzane  dane z dowodów rejestracyjnych oraz ich weryfikację.

Zainteresowała nas praca diagnosty oraz mechanika. Takie lekcje uczą poszanowania pracy oraz ludzi, którzy ją wykonują. Sprawią też, że będziemy lepiej przygotowani do wyboru przyszłego zawodu.

Weronika Makarewicz

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd