WIZYTA GIMNAZJALISTÓW W FIRMIE TOMALA SPÓŁKA JAWNA

W dniu 14.11.2018., w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, klasy 3b i 3e gimnazjum brały udział w zajęciach zawodoznawczych pod opieką pań:  Magdaleny Dereń i Ewy Rojek. Zajęcia odbyły się w firmie Tomala Spółka Jawna.  Osobą, która przedstawiła nam funkcjonowanie firmy, był  właściciel- pan Stefan Tomala.

Obie klasy zostały oprowadzone po biurze, hurtowni i stacji paliw. Uczniowie mogli dowiedzieć się, jak działa firma oraz jakich ludzi chętnie zatrudniają pracodawcy (uwzględniając cechy, które pracodawca ceni u pracownika). Pan Tomala podkreślał, że w pracy ważne jest zaangażowanie.  Poznaliśmy środowisko pracy i wymagania stawiane wobec osób pracujacych na stanowiskach: handlowca, magazyniera, sprzedawcy. Podkreślona została rola księgowych w firmie. Każdy człowiek jest istotny w dobrze zarządzanej firmie- począwszy od  kierowcy dostarczającego zamówienia, a skończywszy na właścicielu- każdy ma odmienne zadania. Pan Tomala przedstawił też lokalny rynek pracy i zapotrzebowanie na konkretne usługi.

Uważam, że dzięki takim zajęciom młodym ludziom łatwiej jest wybrać zawód, który zadecyduje o ich przyszłości.

Wyjścia zawodoznawcze są związane z projektem unijnym, w którym bierze udział nasza szkoła. Projekt „Od pierwszoklasisty do licealisty” realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Maja Tomala