WIZYTA GIMNAZJALISTÓW W BYSTRZYCKIM CENTRUM ZDROWIA

W dniach 15 i 16 listopada klasy: 3d gimnazjum wraz z panią Magdaleną Dereń oraz  3e gimnazjum wraz z wychowawczynią panią Ewą Rojek, były na kolejnych zajęciach zawodoznawczych w Bystrzyckim Centrum Zdrowia w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Obydwie klasy miały okazję zobaczyć warunki panujące w szpitalu oraz porozmawiać z  ludźmi wykonującymi zawody medyczne m.in. z pielęgniarkami, opiekunami medycznymi, fizjoterapeutami, fizykoterapeutami, masażystami, rehabilitantami, którzy pracują na  Oddziale Rehabilitacji Ogólnoustrojowej oraz Zakładzie Opiekuńczo- Leczniczym w bystrzyckim szpitalu.

Uczniowie dowiedzieli się, jak wygląda praca na oddziałach, jakie kwalifikacje są potrzebne, aby zostać pracownikami szpitala. Odwiedzili też pomieszczeniach, w których starsze osoby są poddawane rehabilitacji i ćwiczeniom usprawniającym. Szczególnie dziękujemy Paniom Leokadii Piaseckiej i Grażynie Górze, które były naszymi przewodniczkami po oddziałach.

            Wyjścia zawodoznawcze są związane z projektem unijnym, w którym bierze udział nasza szkoła. Projekt „Od pierwszoklasisty do licealisty” realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

Emilia Kruk

Amelia Łopuch

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd