WIZYTA W FIRMIE SIERPIŃSKI AUTO-SERWIS

W dniu 15.11.2018., w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, klasa 7b oraz grupy projektowe z klasy 3c gimnazjum brały udział w zajęciach zawodoznawczych pod opieką pani  Magdaleny Dereń. Tym razem odwiedziliśmy warsztat mechaniczny SIERPIŃSKI AUTO-SERWIS.  Osobą, która przedstawiła nam funkcjonowanie firmy, był  właściciel- pan Wojciech Sierpiński.

Uczniowie mogli zobaczyć naprawę samochodu oraz wymianę opon letnich na zimowe. Pan Wojciech Sierpiński zwrócił uwagę na to, że trzeba nieustannie się uczyć i dokształcać. Rozwój techniki jest bardzo szybki. W tej chwili naprawia się w warsztacie coraz więcej aut nowej generacji, które wymagają znajomości różnych oprogramowań. Zanim mechanik przystąpi do pracy, musi zdiagnozować awarię. Podkreślił, że wielu osobom ten zawód wydaje się atrakcyjny, jednak niewielu w nim pracuje po ukończeniu szkoły. Często w trakcie praktyk pan Wojciech zauważa, że młodzi ludzie zaczynają się zniechęcać- gaśnie w nich entuzjazm. Dlatego dobrze byłoby zobaczyc praktycznie, czy ten zawód będzie nam odpowiadać.  Praca w warsztacie polega nie tylko na naprawie aut, należy wybiegać naprzeciw oczekiwaniom klientów. Dlatego pan Sierpiński rozszerzył swą działalność o wymianę, naprawę, wyważanie opon. To dodatkowe umiejętności, które opanowują praktykanci w tym zakładzie. Mechanik podkreślił też, jak istotne są rozmowy z klientami i relacje międzyludzkie. To dobra opinia o zakładzie w lokalnym środowisku często decyduje czy ma się klientów, czy nie.

Wyjścia zawodoznawcze są związane z projektem unijnym, w którym bierze udział nasza szkoła. Projekt „Od pierwszoklasisty do licealisty” realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd