SPOTKANIE W SZKOLE Z PRZEDSTAWICIELAMI SANTANDER BANK POLSKA S.A.

W ramach zajęć z doradztwa zawodowego, w czasie trwania Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości,  zorganizowane zostało kolejne spotkanie z przesiębiorcami. Organizacją spotkania zajęli się wicedyrektor ZSO- pani Beata Kobryń, Magdalena Dereń, Luiza Brzezicka    oraz pan Roman Witwicki –reprezentujący SANTANDER BANK POLSKA S.A.

Dnia 16.11.2018r. w auli ZSO w Bystrzycy Kłodzkiej klasy gimnazjalne, a następnie VII i VIII SP nr 1 spotkały się z przedstawicielkami  SANTANDER BANK POLSKA S.A. paniami Małgorzatą Wilczyńską i Kariną Ciepko. W pierwszym spotkaniu uczestniczyli gimnazjaliści wraz z panią Magdaleną Dereń. Natomiast podczas drugiego okazję do zadawania pytań mieli uczniowie szkoły podstawowej wraz z panią Luizą Brzezicką.

Spotkanie miało dwa cele- przedstawienie pracy banku, możliwość zatrudnienia w tym sektorze, wymagania stawiane pracownikom oraz bezpieczne korzystanie z usług bankowych.

Panie pokrótce omówiły specyfikę pracy banku, następnie przedstawiły prezentację dotyczącą bezpiecznego korzystania ze stron banku, kont, kart czy usług w telefonach. Okazało się, że młodzież z chęcią odpowaiadała na pytania, zmotywowana nagrodami- Santander ufundował piłki do futbolu dla osób, które miały najwięcej właściwych odpowiedzi.

Zajęcia zawodoznawcze są związane z projektem unijnym, w którym bierze udział nasza szkoła. Projekt „Od pierwszoklasisty do licealisty” realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.