WIZYTA GIMNAZJALISTÓW W MONDI BZWP. S.P. z o.o.

W ramach zajęć z doradztwa zawodowego zorganizowane zostało kolejne wyjście klas: 3c gimnazjum oraz 3e gimnazjum. Organizacją spotkania zajęli się dyrektor ZSO- pan Paweł Popiel, Magdalena Dereń  oraz pani Natalia Kostecka-reprezentująca firmę MONDI.

Dnia 27 listopada 2018 roku, klasy 3c i 3e gimnazjum, pod opieką pani Marty Ankowskiej oraz pana Jarosława Kaszyńskiego mogły zapoznać się ze specyfiką kolejnego zakładu pracy działającego na terenie Bystrzycy Kłodzkiej.  Fabryka ta zajmuje się tekturą falistą oraz wyrobem opakowań różnej wielkości

Informacje wstępne dotyczące poruszania się po terenie zakładu pracy przekazała grupie pani Agnieszka Grabny i zaprosiła uczniów do sali konferencyjnej. Młodzież spotkała się z dyrektorem zarządzającym- panem Sebastianem Markiewiczem, dyrektorem operacyjnym- panem Arturem Kościołowskim, panią Natalią Kostecką oraz  specjalistą ds. bhp i ochrony środowiska-panią Hanną Kucharek.

 Przedstawiono  prezentację na temat pracy w zakładzie, wykonywanych zawodów oraz bezpiecznego porusznia się po hali fabrycznej. Następnie uczniowie zostali podzieleni na cztery dziesięcioosobowe grupy. Dostali kamizelki odblaskowe i przeszli wyznaczoną drogą, którą mogą poruszać się goście. W  fabryce  zobaczyli ogromne maszyny zajmujące się produkcją tektury oraz biuro, w którym są projektowane obrazki znajdujące się na opakowaniach. Po zwiedzeniu zakładu uczniów zaprowadzono ponownie do sali konferencyjnej, w której zostali poczęstowani napojami oraz owocami. Wszyscy uczestnicy zajęć zawodoznawczych podziękowali osobom, które przedstawiły organizację pracy w MONDI.

            Wizyta w fabryce była bardzo ciekawa. Uczniowie dowiedzieli się wiele na temat podstaw, których wymaga się od pracowników zakładu oraz tego,  jakie należy  mieć nastawienie do pracy, którą się wykonuje. Młodzież dowiedziała się też, że w zakładzie istnieje możliwość pracy sezonowej w czasie wolnym od nauki.

 Wyjścia zawodoznawcze są związane z projektem unijnym, w którym bierze udział nasza szkoła. Projekt „Od pierwszoklasisty do licealisty” realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

                                                                                                                                                                                            Oliwia Maćkiewicz

eb079f32e905a2480ca4d0246f357dcc.jpg d2b55f618385466c0c33be12696392be.jpg

b1ae41b39955bece5183e57364a54c34.jpg 7831d7302d0908706ec8598f16f7086b.jpg

DMC Firewall is a Joomla Security extension!