Relacja z Międzyszkolnego Mikołajkowego Konkursu Matematycznego

a6fc8167ce69078e6b20a4dd9df8a2e9.JPG45d573c05b880f0e3c79ff97dd459da3.JPGb3d15e3a03c0ac5d1c501d1a83bc4ff5.JPG78480b0d4038ddeef89d27406de9d53b.JPG

 

 

 

 

 

 

 

 

Mamy już za sobą XIX edycję Międzyszkolnego Mikołajkowego Konkursu Matematycznego
dla trzecich klas gimnazjum i ósmych klas szkoły podstawowej.
Organizatorem był Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bystrzycy Kłodzkiej, szczególnie nauczycielki matematyki - Sylwia Pierzchała – Ryznar i Magdalena Karpowicz.

            Na temat trudności zadań w zeszłorocznej edycji zdania są podzielone. Mówiono, że pomimo wszelkich przygotowań uczniów zadania okazały się trudne — na tyle, że nie udało się zdobyć miejsca na podium, ale nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Uczniowie relacjonowali, że nauczyli się wiele z dziedziny geometrii i arytmetyki oraz nieszablonowego myślenia, ponieważ zdarzają się podchwytliwe pytania konkursowe. Tak stwierdził nawet zeszłoroczny zwycięzca z klas trzecich gimnazjum (dziś już uczeń naszego liceum) — mówił, że same zadania nie były trudne, ale trzeba było zastanowić się nad ich treścią.

            Jak wyglądały cele uczniów w tym roku?  Na pytanie — Dlaczego wziąłeś udział w tym konkursie?- uczeń ze Stronia Śląskiego odpowiedział prosto — Chcę reprezentować swoją szkołę oraz chciałbym, aby dzięki mnie zyskała kolejnie osiągnięcia. Nie tylko szkoła, także miasto.
Chcieliśmy zapytać  o podejście do konkursu oraz towarzyszące im emocje.
-Uczyłem się do konkursu tydzień, ale mimo to, nie czułem presji przed rozpoczęciem. Mam dystans — powiedział uczeń z Gimnazjum nr 2 w Wilkanowie.
-Dobrze napisałem egzamin, lubię matematykę, dlatego mogłem tu przyjechać. Jak każdy tutaj, chciałbym wygrać, na razie nie chcę gdybać, więc na tę chwilę powiem, że dzięki temu konkursowi podniosę swoje oceny z matematyki — tak odpowiadał na nasze pytania uczeń Samorządowej Szkoły Podstawowej w Międzylesiu, jeszcze przed ogłoszeniem wyników konkursu.

            Zapytaliśmy także uczestników o  wrażenia dotyczące naszej szkoły. Nasi goście stawiali przede wszystkim na nastrój panujący w niej — „atmosfera jest tu wyjątkowa” — powiedział uczeń
z Międzylesia. Chwalono też nasz budynek „bardzo fajny, duży budynek” — to słowa ucznia
ze Stronia Śląskiego.

            Z pewnością można powiedzieć, że XIX edycja Międzyszkolnego Mikołajkowego Konkursu Matematycznego jest udana.  Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, laureatom i wyróżnionym.

 

Hubert Hajduk i Paulina Stańczyk

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!