KONKURS PLASTYCZNY "OKULARY NA WAKACJE"

Wiosną 2018 r. uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w ciekawym konkursie na projekt okularów na wakacje.

W maju otrzymaliśmy informację o nagrodzie dla naszej uczennicy Joanny Stankiewicz z kl. II c oraz zaproszenie na uroczystą galę.

Dnia 05.06.2018 nauczycielka Małgorzata Kociumbas wraz uczennicą udały się do Dobrodzienia, gdzie w nowoczesnej galerii o nazwie "DOBROTEKA" odbyła się uroczystość wręczenia nagród.

Emilkę uhonorowano nagrodą specjalną za oryginalny projekt.

OBEJRZYJ ZDJĘCIA

Mieliśmy również okazję wysłuchać wykładu i koncertu wykonanego przez uczniów, a także podziwiać projekty designu w nowoczesnych wnętrzach.

Gratuluję Emilce nagrody i życzę miłych wakacji

Małgorzata Kociumbas

Apel szkolny

Dzisiaj w gimnazjum odbył się apel szkolny, podczas którego podsumowano wszystkie konkursy i aktywności naszych uczniów.

NAGRODZONYM SERDECZNIE GRATULUJEMY!

f6637feb59c2fd43fc08e9818bbde5ec.jpg 0bb8baccb02d4430e38c5239f2db9347.jpg

61cb63eae8079eb21198aab0e3313832.jpg 56291da785ad5f7e299edc05deb59816.jpg

1cbf24ae14e11b704dd392231fd6b7c0.jpg 0e21f590b00a920c10ec0024ebe72aef.jpg

d101d13bc9c5ae6ec697f63b38ddacd3.jpg

ŚWIĘTO SZKOŁY

Dnia 09.06.2018 odbyło się Święto Szkoły, którego tematem przewodnim był „Wehikuł czasu”. O godzinie 900 wszyscy uczniowie i nauczyciele ZSO przebrani za postacie z różnych epok wyruszyli spod  szkoły w korowodzie, trzymając w dłoniach czerwone i białe balony. W tym roku dołączyli do nas też młodsi uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących, uczęszczający do Szkoły Podstawowej nr 1. Kolorowy korowód szedł przez miasto, kierując się na bystrzycki Rynek, który ozdobiony był dekoracjami wykonanymi przez uczniów naszej szkoły i Panią Małgorzatę Kociumbas. Radosnemu wejściu korowodu towarzyszyła  piosenka Wehikuł czasu zespołu Dżem, która  wprowadziła wszystkich w klimatyczny nastrój.

               Pani Dyrektor Krystyna Magierowska – Kasza wygłosiła przemówienie nawiązujące do setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, po czym oddała głos prowadzącym. Tą funkcję pełnili: Jakub Karmelita i Piotr Stopyra. O oprawę muzyczną zadbał wiceprzewodniczący gimnazjum- Hubert Hajduk, zaś nagłośnieniem zajęli się panowie Waldemer Jacuk i Krzysztof Jas.

               Jako pierwszy wystąpił Krzysztof Grochowiński, grając na trąbce patriotyczne utwory: Rotę, My- pierwsza brygada i Czerwone maki. Następnie dziewczęta z klasy 1B LO przeniosły publiczność w lata dwudzieste i  trzydzieste XX wieku, prezentując układ taneczny.

               Po ich występie rozpoczął się Szkolny Konkurs Piosenki Polskiej. Talent wokalny uczestników oceniało jury w składzie: p. Małgorzata Feszczuk, p. Andrzej Prasał, p. Jarosław Zygmanowski oraz ks. Gabriel Horowski. Gdy konkurs dobiegł końca, uczniowie szkoły podstawowej wykonali serię energicznych tańców, zapraszając publiczność na scenę. Następnie przewodniczący jury -pan Andrzej Prasał ogłosił wyniki konkursu. Dyplom uczestnictwa otrzymała Natalia Wajda z klasy 2 B gimnazjum Wyróżnienie otrzymała klasa 7b  i Alina Cybura z klasy 2E gimnazjum. Na trzecim miejscu zakwalifikowała się Julia Rycyk z klasy 2B gimnazjum, która zaśpiewała utwór Roksany Węgiel Żyj. Drugie miejsce zajęła  klasa 3a gimnazjum, która, występując przy akompaniamencie skocznej, discopolowej piosenki Jessica grupy LBD, podbiła serce publiczności. Klasa zadbała także o młodszych widzów, wyrzucając na scenę pełno kolorowych balonów i confetti. Hitem jednak okazał się występ Pauliny Piątek z klasy 3b gimnazjum, która, śpiewając utwór Margaret Byle jak, zajęła pierwsze miejsce.

               Kolejną częścią programu była prezentacja klas ze szkoły podstawowej. Podczas ich wystąpień dało się słyszeć takie utwory jak: Czerwone jabłuszko, Akademia Pana Kleksa, Nie patrzę w dół czy We are the World  Michaela Jacksona.  Finalistka dolnośląskiej gali talentów- Randia Poma zaśpiewała piosenkę Alleluja, a Anna Mirga utwór Kayah Kiedyś byłam różą. Zuzanna Żelazko i Michał Parasiewicz z klasy 3A gimnazjum pokazali swoje umiejętności w tańcach towarzyskich. Klasa 2A LO także zaprezentowała swój układ. Przedstawiciele 2E gimnazjum przeprowadzili quiz a 3C gimnazjum, przebrana za postacie z lat siedemdziesiątych i  osiemdziesiątych XX wieku, zatańczyła do utworów z tamtego czasu. Oczywiście, nie zabrakło naszej szkolnej gwiazdy disco polo- Piotra Stopyry, który wraz ze swoja klasą 1A LO zaśpiewał piosenkę zespołu Fanatic Czarownica.

               Na zakończenie Panie Agnieszka Makarewicz i Karolina Kruk po raz kolejny porwały publiczność do tańca. Wszyscy z chęcią bawili się w rytmach salsation i zumby.

               W trakcie festynu klasy 2A LO i 1A LO prowadziły kawiarenkę oferując kawę, herbatę i lemoniadę. Klasa 3A gimnazjum sprzedawała tosty, jak twierdzili „po cenie promocyjnej”, a Panie Magdalena Dereń i Justyna Gajewska- Grelak z pomocą uczennic zajęły się sprzedażą pysznych i świeżych ciast upieczonych przez rodziców. Klasa 3D gimnazjum przygotowała ciasteczka z wróżbą i wraz z klasą 1A LO malowała dzieciom twarze. Dawid Matejek z klasy 2C gimnazjum i Ignacy Dębski z 3D gimnazjum pokazywali swoje umiejętności w Kąciku sportowym.               

Pomimo tego,  że uczniowie musieli w sobotę wcześniej wstać, pozytywnie oceniają tę część dnia. Humor prowadzących udzielał się każdemu.

 

- Występy były bardzo ciekawie- ocenia uczeń 5 klasy- najśmieszniejsza była Jessica-dodaje.

 

Do wszystkich osób czynnie zaangażowanych w przygotowanie i organizację festynu kierujemy serdeczne podziękowania.

 

                                                                                                                      Sandra Krzysztofik 3D gimnazjum

 

.

Podczas Święta Szkoły odbyła się Turystyczna Impreza na orientację TRInO.
1 m zdobyła reprezentacja klasy VII a SP i II e gimn . (ex aequo)
2 m reprezentacja klasy V b SP
3 m reprezentacja klasy II a gimn.
Gratulujemy!

fe27ccaf0404bc5634d7d84383dc5a88.jpg

DMC Firewall is a Joomla Security extension!