OGŁOSZENIE

W związku ze zbliżającym się Świętem Szkoły i Patrona Gimnazjum Kardynała Stefana Wyszyńskiego ogłaszamy:

Konkurs Literacki związany z przesłaniem Patrona zawartym w ABC Społecznej Krucjaty Miłości.

W tym roku szkolnym temat konkursu brzmi:

Literacki portret bliskiej osoby

Uczestnicy konkursu, gimnazjaliści mogą uczestniczyć

w dwóch kategoriach literackich:

- wiersz

- opowiadanie

w którym przedstawią portret bliskiej sobie osoby, która jest dla nich wzorem, przyjacielem, towarzyszem w różnych chwilach życia i kieruje się nakazami czynienia dobra, przyjaźni i buduje pozytywne relacje międzyludzkie.

Na prace literackie czekają wasi poloniści do 28 maja

- wtorek

Prace o objętości do dwóch stron wydruku komputerowego, opatrzone danymi autora.

Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród nastąpi podczas festynu szkolnego 8 czerwca.

 

Koordynatorzy:

A. Synowiec, D. Sip-Podlewska

LEKKOATLETYCZNE MISTRZOSTWA POWIATU KŁODZKIEGO SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH

Lekkoatletyczne Mistrzostwa Powiatu Kłodzkiego Szkół Gimnazjalnych.
14 maja 2013 r. w Nowej Rudzie.
Bieg na 100 m - Aleksandra Mądrzańska - III miejsce, Marta Gąsior ? VI miejsce ; Bartłomiej Kaliniak ? II miejsce; Michał Chreściak ? IV miejsce
Skok w dal - Dominika Surma ? II miejsce; Szczebelski Patryk ? VI miejsce
Pchnięcie kulą ? Angelika Bońkowska ? V miejsce
Bieg na 300 m ? Patrycja Świerczek - I miejsce; Mikołaj Beżyk ? I miejsce; Maciej Woźniak ? II miejsce
Bieg na 1000m ? Marcin Mirzyński ? II miejsce
Sztafeta 4X100m-dziewczęta w składzie: D. Surma, M.  Gąsior, A. Mądrzańska; M. Gościańska ? III miejsce
Chłopcy w składzie ? M. Woźniak, B. Kaliniak, P. Szczebelski, M. Chreściak ? II miejsce
KLASYFIKACJA ZESPOŁOWA: dziewczęta IV miejsce, chłopcy III miejsce

Amanda Konefał, Izabela Marcinów

OBEJRZYJ GALERIĘ ZDJĘĆ

16. Turniej Słowa Literatury Patriotycznej i Religijnej

11 i 12 kwietnia w dolnośląskim finale 16. Turnieju Słowa Literatury Patriotycznej i Religijnej udział wzięły laureatki szkolnego finału konkursu i zdobyły nagrody:

Gimnazjum:

Joanna Budnik - 3d zajęła II m. w kat. recytacja

Nikola Bednarkiewicz - 1a wyróżnienie w kat. recytacja

Liceum:

W kategorii wywiedzione ze słowa: Aleksandra Mazur - IC zajęła II m.

W kat. recytacja wiersza: Adrianna Pocion - III A otrzymała wyróżnienie

Patrycja Pawlaszek - III A - w kat. recytacja wiersza zajęła II m.



Ewa Magierowska, opiekun merytoryczny uczniów

DMC Firewall is a Joomla Security extension!