''Młodzi ratownicy''

Dnia 14.05.2018(poniedziałek)klasa IIIaG spotkała się z ratownikiem medycznym -panem Stanisławem Szurą. Celem zajęć było przygotowanie młodzieży do wykonania pierwszej pomocy w sytuacjach zagrożnia życia lub zdrowia. Podczas rozmowy uczniowie dowiedzieli się również o trudach tego zawodu, ale też o satysfakcji jaka towarzyszy im codziennie przy ratowaniu ludzkiego życia. Naszemu Gościowi -p. Stanisławowi- bardzo dziękujemy za cenną lekcję i uwagi.
Spotkanie zorganizowała wychowawczyni klasy IIIaG - Krzysztofa Olejnik-Boczoń

736c6e1026cda26f9d06555fb47a83f7.jpg 629783cdbc29a730336d3bc24f9c9ec6.jpg

34d50c22a270a767dcd43e82c972b5af.jpg be57f8fa25fc0a07e767368884fe2d12.jpg 279c9478bb1cbbf3ef4a3b667b78955d.jpg

POWIATOWE ELIMINACJE TURNIEJU BEZPIECZEŃSTWA RUCHU DROGOWEGO

21 kwietnia 2018 roku uczniowie SP1 oraz Gimnazjum w ZSO z Bystrzycy Kłodzkiej brali udział w powiatowych eliminacjach dla szkół podstawowych i gimnazjów w Ogólnopolskim Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, który odbył się w Kłodzku. Młodzież z Gimnazjum w składzie Michał Parasiewicz, Julia Pawlukiewicz oraz Ignacy Dębski zajęli II miejsce w drużynie. Indywidualnie Michał Parasiewicz wraz z uczniem ze Ścinawki uzyskali taką samą ilość punktów plasując się na pierwszych miejscach całego turnieju dla Gimnazjum.

Drużyna Szkoły Podstawowej nr 1, w składzie Konstancja Kuczer i Kacper Machniowski z klasy 7a oraz Paulina Ryznar i Adrian Stonio z kl 7b zdobyła III miejsce. Indywidualnie mistrzem szkół podstawowych została Konstancja Kuczer z kl. 7a.

Nagrody wręczali starosta kłodzki Maciej Awiżeń oraz zastępca komendanta powiatowego policji Krzysztof Jurczyk.

Drużynom gratulujemy wspaniałego wyniku.

977b26c5b2653e6b80f15a6444c1e8b0.jpg a06be6245f71b647383ff90dd8fc5f9b.jpg

5ecee0a7eb02a3f9dc6b863e101bb987.jpg 9046174d3d1a8ce94b92ea2894ae7bbc.jpg

67de67a606c27df8dc6796ec23051f6a.jpg 

.

Egzamin gimnazjalny trwa! Dzisiaj najtrudniejsza (dla niektórych) część! Powodzenia Gimmazjaliści!

ZDJĘCIA

GALA PROJEKTÓW EDUKACYJNYCH

21 marca 2018r. w Gimnazjum nr 1 w Bystrzycy Kłodzkiej odbyła się Gala projektów edukacyjnych. Udział w niej wzięło dwanaście grup, składających się z uczniów klas III gimnazjum, których projekty uznano za najciekawsze. Galę poprowadzili: Julia Pawlukiewicz i Hubert Hajduk. Na widowni zasiadły klasy II gimnazjum, nauczyciele oraz pani Dyrektor Beata Kobryń. Organizacją gali, przygotowaniem uczestników oraz odtwarzaniem prezentacji multimedialnych zajęła się pani Magdalena Dereń. Dekoracje przygotowała pani Małgorzata Kociumbas.

Na początku prowadzący powitali wszystkich zebranych na Gali, następnie oddali głos pani Dyrektor. Po jej przemowie, prowadzący przypomnieli zasady prezentacji projektów. Każda grupa musiała opowiedzieć jak powstawał projekt, kto brał w nim udział i co robił, jakie efekty uzyskali oraz czego się nauczyli podczas jego realizacji.

            Gala rozpoczęła się muzycznym akcentem- Julia Szymszon (z klasy IIB) zagrała na fortepianie utwór pt. „The Matador”. Następnie na scenę wyszły: Aleksandra Prokop, Julia Mikołajczyk, Karolina Karpiel i Martyna Daszkiewicz z klasy IIIC prezentujące „Nawiedzone zamki w Wielkiej Brytanii”. Opiekunem projektu była pani Dorota Warzocha. Ich zadaniem było opisanie nawiedzonych zamków w języku polskim i angielskim. Zrobiły także prezentację. Po tym wystąpieniu swoim projektem pochwalili się uczniowie z klasy IIIB, którzy realizowali projekt pani Adriany Bodnar „Tradycyjne stroje brytyjskie”. Gdy zeszli ze sceny, skrzypaczka- Maja Tomala (z klasy IIB) zagrała walca.

Kolejną grupą byli uczniowie z klasy IIIA : Kacper Mruk, Kacper Niżyński. Wybrali oni projekt pana Jacka Bińka pt. „Problemy XX i XXI wieku- terroryzm”. Pokazali prezentację o przyczynach i skutkach terroryzmu oraz problemach z nim związanych. Następnie  Julia Rycyk (z klasy IIB) zagrała na gitarze utwór pt. Kasztany. Gdy po sali rozeszły się ostatnie takty spokojnej melodii, na scenę weszły: Sandra Krzysztofik i Katarzyna Pojasek z klasy IIID prezentujące projekt „W cieniu męża- o życiu i działalności królewskich małżonek”. Opiekunem projektu był pan Łukasz Puchalski. Dziewczęta przebrały się za wybrane przez siebie królowe, pokazały ich zdjęcia i krótko opisały bohaterki na slajdach. O swych dokonaniach podczas kiermaszu świątecznego opowiedziała Klaudia Horoszczak z klasy IIID, realizująca swój projekt pod opieką pani Małgorzaty Kociumbas. Klaudia razem z Julią Czoków z klasy IIIA przygotowały dekoracje bożonarodzeniowe, które zostały sprzedane na kiermaszu. Dochód z ich sprzedaży został przeznaczony na cele szkolne. Następnie Julia Rycyk zagrała na gitarze utwór pt. Cudowny świat.

Uczniowie z klasy IIIB prezentowali projekt pana Daniela Kruka: „Historia Polaków na Mistrzostwach Świata w Piłce Nożnej”. Chłopcy przygotowali szczegółową prezentację na ten temat. Atmosferę ożywił dynamiczny taniec dziewcząt z klasy IIIB. Były one także autorkami kolejnego projektu pt. „Najlepszy sportowiec gimnazjum w Bystrzycy Kłodzkiej”, którego opiekunem była pani Izabela Marcinów. Weronika Bajek, Martyna Nowotarska, Julia Pawlukiewicz, Paulina Stańczyk i Natalia Stańczyk ułożyły kryteria oceniania, określiły warunki konkurencji dziewcząt i chłopców, co przedstawiły w formie prezentacji. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone pod koniec roku szkolnego 2017/2018. Jak zdradziły dziewczęta, w tej chwili w rankingu prowadzą  Karol Kogut i Weronika Bajek. Następnie zostały zaproszone dwie grupy, które realizowały projekt pod tytułem „Prawdziwi mistrzowie sportu- laureaci nagrody Fair Play”, pod opieką pani Amandy Konefał. Pierwsza grupa z klasy IIID, w której w składzie byli: Kacper Oleksy, Aleksandra Knapik, Diana Olejniczak, Weronika Bonarek, Paulina Szczuko i Oliwia Bielak, przygotowała prezentację o laureatach tej nagrody. Druga grupa, składająca się z uczennic z klasy IIIC, czyli Olimpii Wiatrowskiej, Pauliny Jamrozik i Dominiki Hill, przygotowała album o sportowcach.

Te projekty zakończyły pierwszą część Gali i wszyscy udali się na przerwę. Po przerwie Julia Szymszon zagrała na fortepianie Sonatę G- dur. Kolejnym projektem była wycieczka po Ziemi Kłodzkiej, realizowana przez dwie grupy z klasy IIIC i IIID. Opiekunem projektów była pani Małgorzata Żochowska. Pierwsza grupa, w skład której wchodziły Zuzanna Kawulka, Karlina Czerniawska, Karolina Dereń, Emilia Romanowska i Paulina Mielec, zaplanowała trzydniową wycieczkę po najciekawszych miejscach w naszym regionie. Druga grupa, czyli Paweł Jemioła, Magdalena Miecz i Klaudia Adamów, zrobili plakat, na którym opisali miejsca w Kudowie Zdroju, które ich zdaniem warto zwiedzić.  Następnie Maja Tomala zagrała na skrzypcach utwór Zacznijmy od Bacha.

Ostatni projekt pt. „Tradycyjne polskie tańce” zaprezentowały: Zuzanna Żelazko, Danuta Janas, Katarzyna Szkretka i Patrycja Szkretka z klasy IIIA. Opiekunem projektu był pan Jarosław Kaszyński. Dziewczęta zrobiły prezentację oraz nagrały krótkie filmy, w których tańczą poloneza i mazura. Na zakończenie Julia Rycyk zaśpiewała piosenkę Edda Sheerana „Super Market Flower”, a  cheerleaderki  z klasy IIIB pokazały jeszcze jeden układ taneczny. Julia Szymszon zagrała utwór Alana Walkera- Faded. Uczestnicy Gali ustawili się do wspólnego zdjęcia. Pani Dyrektor podziękowała wszystkim za odpowiednie zachowanie i miłą atmosferę podczas występów i odwołała resztę lekcji.

Mamy nadzieję, że taka organizacja Dnia Wagarowicza wszystkim się spodobała,  a nasze prezentacje pomogą zadecydować uczniom klas II, które projekty będą przez nich realizowane J

Dziękujemy Pani Magdalenie Dereń, za to, że poświęciła nam czas i odpowiednio przygotowała do występów podczas Gali.

Dziękujemy również wszystkim opiekunom projektów, którzy pomogli nam je zrealizować.

                                                                                   SANDRA KRZYSZTOFIK KLASA III D

OBEJRZYJ GALERIĘ ZDJĘĆ

I -MIEJSCE W MISTRZOSTWACH POWIATU KŁODZKIEGO W PIŁCE RĘCZNEJ SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH

W dniu 19.02.2018 r. na hali widowiskowo-sportowej w Bystrzycy Kłodzkiej miały miejsce zawody w piłkę ręczną dziewcząt, w których brały udział cztery drużyny:

Gimnazjum nr 1 Bystrzyca Kłodzka, SP w Kłodzku, SP Wojbórz, SP Nowa Ruda

Po raz drugi dziewczęta naszego Gimnazjum zdobyły Mistrzostwo Powiatu Kłodzkiego Szkół Gimnazjalnych w piłce ręcznej. Już w marcu będą walczyc w finale strefy wałbrzyskiej. Wszystkim zawodniczkom składamy gratulacje, trzymamy kciuki i oczekujemy dalszych sukcesów!!!!

Skład zespołu: Emilia Gościańska, Weronika Bajek, Julia Pawlukiewicz, Wiktoria Szargawińska,Wiktoria Otremba, Nicoll Majewska, Marcelina Radkiewicz,Nicoll Bielska, Paulina Stańczyk, Martyna Nowotarska, Aleksandra Knapik, Klaudia Horoszczak, Zuzanna Żelazko,Katarzyna Szkretka, Sandra Krzysztofik.


df3ddb2371e313d41d8bcd369d0d6257.jpeg

Izabela Marcinów, Amanda Konefał

Our website is protected by DMC Firewall!